Життя в безпеці. День цивільного захисту в загальноосвітній школі І-ІІІ ст. смт. Сутиски

Як створити безпечні умови для життя? Що потрібно робити  у випадку виникнення  надзвичайних ситуацій? Які  сучасні  вимоги  до організації цивільного захисту населення? Ці та ряд інших питань піднімались під час проведення Дня цивільного захисту в загальноосвітній школі  І-ІІІ ст. смт. Сутиски на спеціальному об`єктовому  навчанні під час виникнення надзвичайної ситуації. Завідувач  РМК  відділу освіти Тиврівської  райдержадміністрації  Касянчук Л.Л. зупинилась на головних завданнях, які стоять перед  педагогічними колективами  шкіл щодо організації цивільного захисту, попередження дитячого травматизму, нещасних випадків, організації роботи з охорони праці в школі.

Директор школи Дідух М.Б. висвітлила питання  системи  роботи школи з охорони праці та цивільного захисту. Доповідач звернула  увагу присутніх   на  документах, які регламентують роботу з цивільного захисту та охорони праці в начальному закладі.

Різні форми  та методи  роботи під час проведення « Тижня безпеки життєдіяльності» презентувала заступник директора з навчально-виховної роботи  Стеценко М.І., яка зосередила увагу на традиційних та нетрадиційних формах роботи з безпеки життєдіяльності, а саме: «Експрес  безпеки», « Мандрівка країною безпеки», конкурси на кращий плакат, буклет, малюнок, вікторини та брейн-ринги, дебати та прес-конференції.

Учасники заходу змогли практично познайомитись  із тими  методами  роботи з безпеки життєдіяльності, які є найбільш  ефективними для засвоєння учнями правил безпечної поведінки щодня та при виникненні надзвичайних ситуацій.

Третьокласники (кл.керівник  Франчук О.В.) запросили гостей у «Королівство дорожніх знаків». Бал супроводжувався колективними танцями та сольними виступами головних персон балу – дорожніх знаків. Ігрова форма заходу допомогла дітям в невимушеній обстановці засвоїти правила дорожнього руху.

Мандрівку «Дорогами безпеки» здійснили учні 7-А класу ( кл. кер.  Процкіна Л.М.). Вони ділилися своїм досвідом та знаннями з безпеки життя з школярами початкової ланки: на практиці показали як надавати першу медичну допомогу потерпілому, як берегти очі від перевтоми, навчили молодших товаришів правилам дорожнього руху.

На прес-конференцію « Безпека щоденного життя» запросила всіх присутніх заступник директора Стеценко М.І. Ділова гра для старшокласників була продуктивною, адже на прес-конференцію були запрошені кореспонденти ЗМІ – газети «33 канал», журналів « Пожежна безпека», «Ровесниця», «Однокласник». На запитання журналістів відповідали представники служб – медичної, пожежної, газової, піротехнічної та електробезпеки. Запитання кореспондентів були непростими:  Чому трапляються вибухи побутового газу? Яку першу медичну допомогу слід надавати людині при кровотечі? Як запобігти пожежам у побуті?

Служби безпеки в залі змінили учасники  флешмобу  «Ми за здоровий спосіб життя». Своїм виступом  вони закликали всіх до занять  спортом,танцями,  до  здорового способу життя. Молоді, енергійні, бадьорі додали настрою всій аудиторії, вразили своїм прагненням до  життя, наповненого змістом. Учасники  флешмобу   вручили присутнім листівки, які  містили вислови видатних людей про роль здоров’я в житті людини.

У самому центрі зали зажеврів вогник. Пожежа! Дівчата з відерцями спішили гасити  вогонь. Це розгортався сюжет  танцю  «Несе Галя воду». Стрункі україночки  граційно витанцьовували  під мелодію української народної пісні. Костюми грали червоними барвами, наче вбирали в себе  відблиски вогню. Здається,  необхідні заходи безпеки.

Три довгих дзвінки – сигнал до евакуації…Виклик  служби ДСНС, екстреної медицини.

В об`єктовому  навчанні при виникненні надзвичайної ситуації – пожежі - були задіяні всі учасники навчально-виховного процесу та працівники районного методичного кабінету, директори  шкіл району. Тренування відбулися за участі пожежно-рятувального підрозділу управління ДСНС у Тиврівському районі та медицини екстреної допомоги .

Під час проведення комплексного об’єктового навчання з його учасниками були відпрацьовані практичні заходи щодо захисту учасників навчально-виховного процесу при виникненні пожежі з проведенням екстреної  їх евакуації.

Служби справилися з  поставленими завданнями: евакуація учнів, працівників загальноосвітньої школи пройшла швидко та організовано. Учасники тренувань практично відпрацьовували гасіння пожежі, рятування потерпілих, надання їм першої медичної допомоги.

Селищний голова  Дідух Л.Б., який взяв участь у проведенні дня цивільного захисту, наголосив на необхідності співпраці зі  службами, які запобігають надзвичайним ситуаціям  та стоять на сторожі  здоров’я людини. Він також  розповів про заходи безпеки, що проводяться в селищі.

При підведенні підсумків заходу завідувач РМК відділу освіти Касянчук Л.Л. відмітила  усебічність висвітлення питань з  охорони праці, безпеки життєдіяльності та цивільного захисту, послідовність і правильність дій керівного складу під час об’єктового навчання, позитивно оцінила дії евакуаційної комісії, належний методичний супровід організації та проведення навчання

 Методист РМК відділу освіти                                 Грицишина Н.С.