Збагачуємо свої знання. Семінар учителів основ здоров'я

17 листопада 2015 року відбувся семінар учителів основ здоров'я на тему: «Створення інформаційно-освітнього середовища як форми роботи з педагогами та школярами»

Семінар розпочався з екскурсії в музей оперативно-рятувальної служби Вінниччини.  де учасники семінару познайомились  з історією виникнення пожежної служби та героїчними подвигами представників даної професії.

Невелике, але затишне приміщення, розташоване в стінах Головного управління МНС України у Вінницькій області, увібрало в себе історію кількох поколінь вогнеборців: унікальні документи, фотографії, особисті речі, нагороди.

Музей оперативно-рятувальної служби Вінниччини створений в 1988 році і об'єднує в своїй експозиції історію і сучасність пожежної охорони Подільського краю. У 2006 році відбулася його повна реконструкція - були оновлені зали «Чорнобильської слави», «Розвиток пожежної охорони на Поділлі» У цих залах підготовлені і розміщені експонати з матеріалами про кращих оперативно-рятувальних підрозділах Вінниччини, спортивні досягнення співробітників, ветеранів служби.

Основні цілі діяльності музею: відродження історії, увічнення пам'яті ветеранів, виховання молодого покоління вогнеборців, популяризація пожежної справи серед населення, попередження виникнення загорянь, підвищення престижу професії рятувальника.

Нині виставковий фонд музею оперативно-рятувальної служби Вінниччини нараховує понад 200 експонатів. В оформленні стендів музею використані фотоматеріали за період з дня заснування пожежної охорони на Вінниччині та по сьогоднішній день, які показують, як відбувалося становлення і розвиток пожежної охорони краю.

Пожежно-технічне озброєння різних років представляють: ручний пожежний насос, апарати стиснення повітря, бойовий одяг і каски, розгалуження, стовбури. Також увагу відвідувачів привертають спецодяг періоду 1960-1990 років, сучасне пожежно-технічне озброєння, види пожежної сигналізації, матеріали про героїв-вогнеборців.

Окремо розташована експозиція, присвячена виявленню і знешкодженню боєприпасів часів Другої світової війни.

Учителі під керівництвом  екскурсовода розв’язували різні проблемні завдання щодо дій у надзвичайних ситуаціях та під час виникнення пожежі.

У теоретичній частині були розглянуті методистом РМК Грицишиною Н.С. питання  щодо планування школи молодого вчителя, введення шкільної документаці. Доповідач розкрила питання нових вимог щодо правил протипожежної безпеки у школах.

Також вчителі основ здоров’я познайомились з історією рідної Вінниччини у музеї «Мій край- Поділля». Під час огляду музею розглянуті питання, пов’язані з історією міліції, нині поліції м.Вінниці.

Музей було створено з ініціативи генерал-лейтенанта міліції, начальника управління МВС у Вінницькій області В. Тяжлова і відкрито 28 квітня 1995 р. у новому приміщенні на основі фондової колекції музею історії Вінницької міліції, що діяв з 1985 р. Сьогодні музейний фонд складає близько 5 000 предметів, щорічно його відвідують понад 9 000 осіб.

В експозиції, що розташована в 10-ти залах, відображені найважливіші віхи історії подільського краю, розкриті напрямки діяльності органів внутрішніх справ ХІХ-ХХ ст., вшановано пам'ять правоохоронців, які в ім'я справедливості і торжества закону віддали своє життя. Зокрема, представлено комплекс капітана міліції м. Ладижина В. Процишина, який у 1975 р. трагічно загинув при затриманні небезпечного злочинця. Окремі комплекси матеріалів розкривають діяльність підрозділів органів внутрішніх справ: ДАІ, карного розшуку, охорони громадського порядку, відділу бороть-би з організованою злочинністю, слідства, дільничних інспекторів. Великий інтерес викликають матеріали, присвячені міліціонерам-учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, воїнам-афганцям. При музеї працює філія Донецького історико-літературного музею В. Стуса. У виставковому залі експонуються роботи майстрів образо-творчого та декоративно-ужиткового мистецтва Вінниччини.

 Грицишина Н.С., методист РМК