У Тиврівському ліцеї відбувся районний семінар учителів української мови і літератури 20.03.2017 р.

20 березня 2017 року Тиврівський ліцей гостинно зустрічав учасників районного семінару вчителів української мови і літератури загальноосвітніх шкіл Тиврівщини.

Очолила роботу семінару завідувач районним методичним кабінетом Касянчук Людмила Леонідівна. На семінарі розглядалася надзвичайно актуальна тема сьогодення: «Система роботи з обдарованими учнями з української мови і літератури». Високий рівень підготовки та проведення районного семінару  засвідчив значну роботу  директора Подзігуна А.М., тісну співпрацю адміністрації та вчителів української мови і літератури ліцею.

Ліцеїсти привітали учасників семінару пахучим короваєм, розповіли про досягнення навчального закладу, про роль учителів української мови і літератури в роботі з обдарованими учнями. Слова про рідний ліцей, українську мову звучали особливо тепло й урочисто з уст учнів, одягнених у національний український одяг. Особливо урочисто прозвучав гімн ліцею у виконанні учениць Борух Ольги та Завальницької Ярослави.

Учні провели для шановних гостей екскурсію по ліцею, розповіли про свої досягнення, про відзначення кращих ліцеїстів на дошці пошани «Обличчя нової України», про занесення переможців обласного, всеукраїнського та міжнародного рівня як з української мови і літератури, так і з інших предметів на дошку пошани «Краса ліцейської родини», про рейтингову систему оцінювання знань учнів, про грантову діяльність закладу, міжнародну співпрацю з Корпусом Миру та організацією «Україна – Польща – Німеччина», про традиції навчального закладу. Поважні гості відвідали відеостудію, де побачили процес відеозйомки ліцейських новин,  дали інтерв’ю юним кореспондентам про новації, які побачили в ліцеї.

Директор ліцею, кандидат педагогічних наук, учитель-методист Подзігун А.М., використовуючи мультимедійну презентацію, детально познайомив учасників семінару вчителів української мови і літератури з системою роботи педагогічного колективу з обдарованими учнями ліцею.

Учитель української мови і літератури, учитель-методист Маринчук І.В. виступила перед поважною аудиторією з питання «Система роботи та результативність діяльності вчителів української мови і літератури з обдарованими учнями» й детально розповіла про роботу вчителів української мови і літератури ліцею.

Досвідом роботи  з питання «Використання Інтернет-ресурсів та тестових технологій у навчальному процесі з української мови і літератури» поділився вчитель української мови і літератури ліцею Сауляк А.В.. Він провів майстер-клас виконання тестових завдань на уроках мови та літератури з використанням пультів.

У кабінеті української мови і літератури вчителі району перейняли досвід з використання сучасних новітніх методів у роботі з учнями. Зокрема, Маринчук І.В. поділилася досвідом з використання інтерактивних методів на уроках української мови і літератури. Учитель української мови і літератури Хлипавка О.О. розповіла про впровадження методу п’яти капелюхів.

Учитель української мови і літератури Сауляк А.В. поділився досвідом з питання  використання інноваційних методів роботи з учнями на уроках та під час підготовки до ІІ і ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та зовнішнього незалежного оцінювання і презентував власний методичний посібник «Самопідготовка до олімпіади з української мови і літератури», в якому детально проаналізовано найпоширеніші типи завдань ІІ та ІІІ рівня Всеукраїнських учнівських олімпіад, подано зразки синтаксичного аналізу простого та складного речення, розглянуто питання теорії літератури, подано зразки аналізу поетичного твору та паспорту літературного твору.

У кабінеті літературного краєзнавства учителем української мови і літератури Маринчуком А.А. представлено учнівський проект «Володимир Свідзинський – видатний поет-земляк Розстріляного Відродження», де учні досліджували життєвий шлях та діяльність В.Свідзинського й поділилися з учасниками семінару віднайденими матеріалами про перебування письменника-земляка в Тиврові, навчання його в Тиврівській духовній семінарії та вшанування пам’яті поета в Тиврівському ліцеї. Також детально презентовано роботу кабінету літературного краєзнавства, показано відвідування кабінету відомими письменниками Вінниччини й України. У візитацій ній книзі кабінету гарні відгуки залишили завідувач РМК Касянчук Л.Л. та вчитель української мови і літератури загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів с.Шендерів, поет Василик М.Я.

Учасники семінару відзначили, що кабінет української мови і літератури та кабінет літературного краєзнавства ліцею оснащені сучасною комп’ютерною технікою, наявні впорядковані відеоматеріали та мультимедійне забезпечення, що дає можливість значно підвищити ефективність викладання української мови і літератури на уроках. У кабінетах є словники, методична, навчальна та художня література. Кабінети забезпечені наочністю, роздатковими дидактичними матеріалами, оснащені сучасними стендами, що дає можливість використовувати необхідні матеріали на уроках.

Учителі рідного слова відвідали астрономічну обсерваторію ліцею, де було представлено учнями 4 курсу фізико-математичного факультету літературно-музичну композицію «Дивлюсь я на небо…» до  200-річчя від дня народження автора слів В.Петренка. Цікаві факти про «космічну пісню» зібрала учитель української мови і літератури Хлипавка О.О. Із захопленням слухали учасники семінару виконання пісні «Дивлюсь я на небо…»  учителем музичного мистецтва Вергелесом В.В. та учнем 3 курсу фізико-математичного факультету Юрчишиним Д. Зоряне небо й романтична пісня сприяли ліричному настою вчителів української словесності.

Учасники семінару відвідали Музей навчального закладу та залишили гарні враження у книзі відгуків про роботу адміністрації і вчителів ліцею.

В актовій залі для шановних гостей було проведено літературний вечір «Кобзарю рідний, з нами завжди ти в буремному стрімкому сьогоденні». Ведучі свята Мадишова Катерина, Янковий Олег, Глуха Олена,  Соглаєв Максим розповіли про роль Тараса Шевченка в нашому сучасному житті, буремних подіях Революції Гідності. Майстерно зіграв роль діда-кобзаря Мосієнко Василь. Виразне читання поезій про Т.Г.Шевченка продемонстрували Гершун Олександр, Мосієнко Василь, Гречко Владислав, Пащенко Яна та інші ліцеїсти. Патріотичні пісні лунали у виконанні Березняк Анастасії, Юрчишина Данила, вокального ансамблю «9-й уРОК» у складі Сухара Володимира, Банарюк Ольги, Борух Ольги, під керівництвом Вергелеса В.В.. Щирим словом, запальним танцем, патріотичною піснею привітали вчителів учасники художньої самодіяльності ліцею – творчі обдаровані діти, яким творити майбутнє нашої держави.

На завершення  учасники семінару переглянули відеофільм про ліцейські новини, хід роботи семінару та інтерв’ю з його учасниками.

Високий рівень проведення районного семінару вчителів української мови і літератури, європейський стиль роботи закладу  відзначили завідувач районного методичного кабінету Касянчук Л.Л., учитель Краснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  Півторак Л.В., учитель Сутисківської школи-інтернату І-ІІІ ступенів Рябчинська І.Ф., учитель української мови і літератури Шендерівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Василик М.Я. та інші. На методичному консиліумі від  учителів української мови і літератури загальноосвітніх шкіл району звучали слова подяки адміністрації та вчителям Тиврівського ліцею за обмін досвідом з питання роботи з обдарованою учнівською молоддю.