Семінар заступників директорів з навчальної роботи загальноосвітніх навчальних закладів району в Тиврівському ліцеї

     Ясного сонячного дня 9 квітня 2013 року гостинно зустрічав Тиврівський ліцей-інтернат поважних гостей – учасників районного семінару заступників директорів з навчальної роботи загальноосвітніх шкіл Тиврівщини.

     Очолила роботу семінару завідувач районним методичним кабінетом Касянчук Людмила Леонідівна. Проведення семінару чітко організоване згідно плану. Високий науковий рівень підготовки та проведення семінару  засвідчив значну роботу адміністрації ліцею, тісну співпрацю членів науково-методичної ради ліцею з методичними підрозділами: предметними кафедрами, творчими групами, науковими товариствами.

        Учні провели для шановних гостей екскурсію по ліцею, розповіли про свої досягнення, про відзначення кращих ліцеїстів на дошці пошани «Обличчя нової України», про занесення переможців обласного, всеукраїнського та міжнародного рівня на дошку пошани «Краса ліцейської родини», про рейтингову систему оцінювання знань учнів та висвітлення особистого рейтингу кожного ліцеїста по ліцею, на курсі, у групі. Учасники семінару відвідали атестовані навчальні кабінети ліцею, у кожному з яких завідувачами навчальних кабінетів було представлено матеріально-технічну базу, навчальне, методичне та технічне забезпечення. У кожному кабінеті учні розповідали, як цікаво та затишно їм навчатися в кабінетах, де проводяться уроки з використанням комп’ютерних технологій. Учасники семінару відзначили, що всі кабінети ліцею оснащені сучасною комп’ютерною технікою, що дає можливість значно підвищити ефективність викладання навчальних дисциплін. З цікавістю заступники директорів відвідали спортивно-оздоровчий комплекс «Аква-стиль»: спортивну та тренажерну залу, соляну кімнату, сауну, басейн, де проводиться оздоровлення учнів ліцею.

        У кабінеті інноваційних технологій для учасників семінару заступник директора з навчально-методичної роботи Маринчук І.В. представила презентацію системи управлінської діяльності з науково-методичної роботи ліцею, що дало змогу заступникам директорів загальноосвітніх шкіл глибоко познайомитися з науковим рівнем методичної роботи у ліцеї.

         Одним із важливих етапів роботи семінару стало проведення учителями ліцею відкритих уроків з метою подальшого глибокого аналізу різних типів уроків, особливо необхідного для молодих заступників. Директор ліцею Подзігун А.М. видав методичний посібник «Планування, внутрішкільний контроль заступника директора» на допомогу заступникам директорів загальноосвітніх шкіл у плануванні роботи, здійсненні внутрішкільного контролю за станом навчальної та виховної роботи в навчальному закладі. Детальний аналіз різних типів уроків заступники директорів змогли почерпнути у методичному збірнику «Типи, структура, методика ведення та аналізу сучасного уроку», упорядкованому заступником директора з навчально-методичної роботи Маринчук І.В..

      Високий професіоналізм під час проведення уроків показали педагоги ліцею Шастун В.Ф., Маринчук І.В., Лавров В.О., Вовк М.М.,  Табачук О.С., Сидорук В.А., Мокрицька Т.С.,  які використовували інноваційні методи, інтерактивні технології, комп’ютерне забезпечення. Заступники директорів детально аналізували кожен урок та відзначили проведення уроків на високому науково-методичному рівні.

    У методичному кабінеті ліцею, який є центром науково-методичної роботи закладу, учасники семінару детально познайомилися з  методичним забезпеченням, матеріалами  науково-методичної ради, предметних кафедр, портфоліо вчителів, матеріалами самоосвіти та досвіду роботи педагогів ліцею, науково-дослідними роботами учнів.

     В актовій залі заступники директорів оглянули виставку методичного забезпечення навчального процесу в ліцеї, методичні посібники, видані вчителями-методистами та вчителями вищої категорії, матеріали з досвіду роботи педагогічних працівників.

    Щирим словом, запальним танцем, ліричною піснею привітали заступників директорів учасники художньої самодіяльності ліцею Долюк А., Незбутня О., Черненко І., Олійник С., Щур А., Завальницька А., Саракуз Т. та інші.

     Директор ліцею, кандидат педагогічних наук, учитель-методист Подзігун А.М., використовуючи мультимедійну презентацію, детально познайомив учасників семінару з роботою педагогічного колективу, досягненнями учнів та вчителів на всеукраїнському та міжнародному рівні, грантовою діяльністю закладу, міжнародною співпрацею зі школами Республіки Польща, вивченням досвіду роботи ліцею у семи областях України. Заступники директорів  високо оцінили досягнення учнів закладу за 20 років існування ліцею та значні здобутки учнів за останні роки.

      Під час проведення практичного блоку учасникам семінару запропоновано різні види  методичної роботи, яка проводиться у ліцеї по впровадженню інноваційних методів навчання та виховання обдарованої сучасної молоді.

        Заступником директора з навчально-виховної роботи, завідувачем кафедри  Вовк Г.П. представлено учасникам семінару творчий портрет кафедри методики виховної роботи, що дало змогу познайомитися з роботою класних керівників, вихователів, практичного психолога, створенням умов для виховання та самореалізації особистості кожного учня шляхом впровадження у виховний процес інноваційних методів.

       Член кафедри методики виховної роботи, класний керівник 3 курсу гуманітарного факультету Подзігун Л.В. презентувала використання проектної діяльності у виховній роботі.      

Про систему захисту учнівських науково-дослідних робіт І, ІІ та ІІІ етапів детально розповів завідувач кафедри гуманітарних наук Красовський Я.Й., який викладає у ліцеї спецкурс «Організація науково-дослідної роботи учнів».     

Про використання проектної діяльності на уроках основ здоров’я розповіла член кафедри природничих наук Кицишина Н.А.. Учні 1 курсу представили власні проекти «Яким я бачу своє майбутнє» у вигляді презентацій, учні 2 курсу підготували у вигляді відеофільмів проекти «Моє майбутнє», учні 3 курсу захистили проекти «Здоровий спосіб життя».

      Роботу наукового математичного товариства «Алгоритм» презентував завідувач предметної кафедри математичних наук Шастун В.Ф.. Василь Федорович представив срібного призера Кубку Європи по розв’язуванню математичних логічних задач Онофрійчука М., який розповів про участь у математичному конкурсі в місті Париж у Франції. Члени математичного товариства «Алгоритм», юні академіки ліцею розповідали про участь у роботі товариства, про досягнення з математики на районному, обласному, всеукраїнському та міжнародному рівнях, демонстрували свої таланти     

З діяльністю екологічного клубу ліцею «Зелена планета» познайомила учасників семінару завідувач предметної кафедри природничих наук Пліхта С.Г., яка розповіла про проектну діяльність клубу, грантову діяльність, завдяки якій одержано грант в сумі 46 тисяч гривень на облаштування парку та території ліцею, прилеглої до нього. Члени екологічного клубу захистили екологічний проект «Ліцей – школа здоров’я».

     Про досвід роботи з волонтерами Корпусу Миру розповіла завідувач предметною кафедрою іноземної філології Кузьмик І.Д. Ірина Дмитрівна поділилася досвідом про співпрацю з Кейтлін Браун, яка працювала у ліцеї протягом останніх двох років.. Заступники директорів переглянули відеосюжет про роботу волонтера Корпусу Миру Кейтлін Браун у Тиврівському ліцеї, який був знятий для передачі «Класна година» Вінницького державного телебачення.

     Про організацію і проведення методичної роботи з педагогічними кадрами виступила завідувач районного методичного кабінету Касянчук Л.Л., яка зазначила, що методична робота є однією з найвагоміших форм підвищення якості професійного та фахового зростання педагогічних працівників, покращення ефективності навчально-виховного процесу, підвищення результативності творчої діяльності вчителів та учнів.

      На методичному консиліумі від усіх заступників директорів району звучали слова захоплення й подяки адміністрації Тиврівського ліцею, усім вчителям за науковий підхід до навчальної та виховної діяльності з учнями.

     Високий науковий рівень проведення районного семінару заступників директорів з навчальної роботи відзначила завідувач районного методичного кабінету Касянчук Людмила Леонідівна, яка порадила заступникам переймати досвід системи науково-методичної роботи ліцею, упроваджувати передові новаторські ідеї методичної роботи у загальноосвітніх  школах нашого району.