Семінар вчителів української мови та літератури на базі альтернативної СЗШ І-ІІІ ст. №1 м. Гнівань

23 лютого на базі альтернативної СЗШ І-ІІІ ст. №1 м. Гнівань відбувся семінар-практикум для вчителів української мови та літератури до якого долучилися 27 педагогів зі шкіл району на тему: «Формування основних компетентностей учнів на уроках української мови та літератури». Семінар пройшов на високому науково-методичному рівні, досвідом роботи зі своїми колегами ділилися вчителі української мови та літератури школи Панченко А.О., Шубенко М.І., Пасічник А.В., Райкіс Л.Л., Гаврилюк Ю.Л.

На початку семінару виступила директор школи Бондарчук Г.М., яка акцентувала увагу учасників семінару на тому, що саме до Міжнародного дня рідної мови сплановано проведення семінару у їхньому навчальному закладі      , представила учасникам семінару творчу кафедру вчителів української мови та літератури, команди учасників ділової гри «Мова –унікальна загальнолюдська цінність – неповторний спосіб пізнання світу».

Ділова гра пройшла у вигляді змагань між двома командами в 9 етапів, які передбачали привітання команд, виконання практичних завдань, поєдинок капітанів, розігрування ділових ситуацій та виконання творчих завдань.

Члени журі у складі завідувача РМК Касянчук Л.Л. та вчителів Тиврівської ЗОШ І-ІІІ ст. Пшеничнюк М.П., НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія №2» м. Гнівань Бегус О.Я., оцінивши кожен етап конкурсу, підвели підсумки та назвали переможців – команду «Мовознавці», до якої увійшли учні 8 та 9 класів де поглиблено вивчається українська мова.

Літературно-музична композиція «У світі, де панує рідна мова, і шлях лежить від Вавілону» додала учасникам семінару ліричного настрою та усвідомлення того, що саме через таку форму роботи з учнями засівається розуміння того, що найцінніший скарб – то рідна мова. Історичні відомості, ліричне слово, український танок та пісня – все це вдало впліталося у віночок літературно-музичної композиції, до якої долучилися учні 8,10 та 11 класах та учителі школи.

Розповідь про битву під Крутами, події на Майдані зворушливою нотою прозвучало під час заходу. Завершальним акордом літературно-музичної композиції була молитва за Україну та рідну мову.

На семінарі було підведено підсумки ІІ та ІІІ етапів предметних олімпіад з української мови, висловлено подяку учителям, які підготували переможців олімпіади, адже цьогорічне команда учасників обласних перегонів у складі 4 конкурсантів виборола всі чотири призових місця – два перших та два третіх – це учні Тиврівського ліцею-інтернату, ЗОШ І-ІІІ ступенів смт. Сутиски та ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Строїнці. Також, було вироблено формат проведення науково-мистецької конференції, приуроченої вшанування Т.Шевченка та опрацьовано наказ Міністерства освіти і науки України №94 від 08.02.2016 р. «Про затвердження орієнтовних вимог до проведення ДПА у системі загальної середньої освіти у 2015-2016 н.р.».