Семінар вчителів суспільних дисциплін у Тиврівському ліцеї-інтернаті

Відповідно до річного плану роботи відділу освіти та районного методичного кабінету на базі Тиврівського ліцею –інтернату поглибленого підготовки в галузі науки 4 грудня 2013 року проведено районний семінар-практикум вчителів суспільних дисциплін на тему «Організація науково-дослідницької роботи на уроках історії».

Семінар розпочався з зустрічі гостей та оглядової екскурсії по навчальному закладу, яку провів директор ліцею Подзігун А.М. та учні установи. Огляд музеїв навчального закладу та світлиці В.Ф.Очеретного викликав живий інтерес учасників семінару. Кожен із відвідувачів, торкаючись старовинних речей, мав змогу перенестись у далеке минуле рідного краю.

Роботу навчального закладу з питань застосування новітніх технологій на уроках астрономії та астрономічну обсерваторію презентував директор ліцею Подзігун А.М.

В рамках секцій відбулися три практичні заняття, проведені вчителями суспільних дисциплін ліцею.

Урок з історії України для усіх учасників семінару презентував учитель Красовський Я.Й. (спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист) у 11 класі на тему «Повсякденне життя населення в період загострення кризи радянської системи (середина 60-х – початок 80-х років ХХ століття)». Урок з спецкурсу «Видатні постаті України кінця XVIII-  початку XX століття»  представляв учитель Лавров В.О. (спеціаліст вищої категорії, учитель-методист) на тему «Український Робін Гуд - Устим Кармелюк». Урок з правознавства у 9 класі представляв учитель Слободяник Г.М. (спеціаліст вищої категорії, учитель-методист)  на тему «Законодавчий процес», на якому була проведена гра «Судовий процес».

Провели майстер-клас вчителі Красовський Я.Й., Лавров В.О. з теми «Організація учнівської науково-дослідницької роботи в Тиврівському ліцеї – інтернаті поглибленої підготовки в галузі науки» з демонстрацією мультимедійної презентації.  Учасники семінару детально ознайомились із досвідом роботи Тиврівського ліцею щодо організації науково-дослідницької роботи.

В ході роботи семінару обговорено питання по науково-методичних напрямках. Методист РМК Грицишина Н.С. розкрила питання щодо проведення І та ІІ етапів Всеукраїнських олімпіад із суспільних дисциплін та проведення районного конкурсу «Юний історик » для учнів І-ІІ ступенів.

Чехместрук В.Л., керівник методичного об’єднання вчителів суспільних дисциплін, вчитель історії  та правознавства ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Сутиски розглянув питання про підсумки проведення моніторингу якості загальної середньої освіти з історії України та дав аналіз завдань для проведення моніторингу з всесвітньої історії.

Могер Л.Г., вчитель історії ЗОШ І-ІІ ст. с.Грижинці,  виступила з досвідом роботи на тему «Роль краєзнавчої роботи під час проведення уроків історії» та представила модель  щодо створення етнографічного куточка у школі - української садиби.

Було повторно розглянуто та затверджено вимоги стандарту  ведення сторінок класного журналу учителями суспільних дисциплін.

Семінар закінчив роботу «круглим столом», де учасники проаналізували відвідані заходи, поділились власними знахідками стосовно теми семінару.