Семінар вчителів суспільних дисциплін на базі ЗОШ-інтернат І-ІІІ ступенів смт. Сутиски

             Відповідно до річного плану роботи відділу освіти та районного методичного кабінету 3 березня 2014 року на базі загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ступенів смт. Сутиски був проведений районний семінар вчителів суспільних дисциплін на тему «Навчально-виховна діяльність вчителя кафедри суспільних дисциплін по формуванню ціннісного ставлення до суспільства і держави з використанням ІКТ при вивченні історії та правознавства».

На семінарі були запрошенні представники з Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, Державного архіву Вінницької області, Вінницького краєзнавчого музею. У класі інтерактивних технологій проходило засідання учителів району.

Учасників семінару директор ЗОШ-інтернат І-ІІІ ст. смт. Сутиски Жовмір А. О. ознайомив із теорією педагогічної діяльності закладу та науково-методичною темою, над якою працюють педагоги, перспективами розвитку матеріально-технічної бази освітньої установи. Учні представили у віршовано-музичній композиції школу-інтернат. Екскурсоводи - учні провели змістовну екскурсію в шкільному музеї.

Павло Миколайович Кравченко кандидат історичних наук кафедри всесвітньої історії ВДПУ ім. М. Коцюбинського представив актуальні проблеми всесвітньої історії, дав сучасний поділ нової історії, зміни до підходу в історичних подіях, характеристику історичних підходів  та надав електронні підручники, монографії, багатотомники із світової літератури для педагогів. У вигляді діалогу пройшла бесіда між учителями та кандидатом історичних наук.

Директор Державного архіву Вінницької області Легун Юрій Вікторович розкрив геральдичні традиції Вінниччини, зупинився на новинах розвитку краєзнавчої роботи. Зупинився на проекті «Старі фотографії», які збирав архів, що передбачає представлення певного населеного пункту, певного періоду за свідченнями та описом фотографій; на проекті «Усна історії», де збираються свідчення про голодомор, спогади ветеранів, свідків подій ХХ століття. Презентував електронний посібник по обласних архівних матеріалах, який розповсюджений на електронному дискові для кожного учителя.

Відбувся огляд експозиції Вінницького краєзнавчого музею. Працівники музею презентували пересувну виставку на тему: «Т. Шевченко», «Велика Вітчизняна війта», «Відлуння величі садиб Поділля», «Видатні особистості Вінниччини», «Уклін козацькій славі» та ознайомили з буклетами, які видав краєзнавчий музей.

Учитель історії та правознавства Завальницький І. М. представив роботу кабінету історії навчального закладу та систему роботи на тему «Історичне краєзнавство як сходинка до пізнання учнями рідного краю, реалізації інтересів до історико-культурного надбання України та світу в шкільній та позакласній роботі, його форми і методи»; розкрив діяльність Д. О. Гейдена на теренах Тиврівщини (смт. Сутиски, с. Шершні, с. Борсків, смт. Тиврів).

Наступним етапом були представлення мультимедійної презентації історико-дослідницькі роботі учениці Боровської В. на тему «До 200-ї річниці з дня народження Т. Г. Шевченка». Продемонстрований фільм, змонтований учителем історії Завальницьким І.М., про вшанування «Небесної сотні» та сучасних подій в Україні переплітався із поезіями Великого Кобзаря.

Продовжився семінар виховним заходом, присвяченим Т. Шевченку. Учні декламували вірші, інсценізували твори, виконували пісні на слова Кобзаря. Сцена була прикрашена плакатами, присвяченими життю та поетичному доробку Т. Г. Шевченка, декораціями української садиби та хати.

Підведення підсумку семінару відбулося у вигляді «круглого столу». Педагоги відмітили високий рівень проведення семінару для вчителів суспільних дисциплін.