Семінар вчителів початкових класів на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів смт. Сутиска

Європейські освітні стандарти, новий Державний стандарт початкової освіти в Україні є активним провідником компетентнісного підходу до навчання і виховання учнів.

О. Я. Савченко – академік НАПН України, професор стверджує, що компетентнісний підхід є основним із чинників модернізації освіти, а в шкільному навчанні – інноваційним засобам.

Базовими поняттями компетентнісного підходу є компетентність і компетенція; ключові  і предметні компетентності.

Як же сформувати ключові компетентності учнів? На це питання вчителі початкових класів отримали відповідь 28 листопада 2013 року в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів смт. Сутиски, де відбувся районний семінар-практикум на тему «Використання мультимедійних засобів та інтерактивних технологій з метою формування ключових компетентностей учнів початкових класів». В теоретичному блоці семінару учасникам було презентовано панораму фрагментів уроків початкової школи.

Старший учитель Гараздій Г. А. на уроці природознавства в 2-Б класі за темою «Звірі восени. Підготовка звірів до зими» представила ефективне використання інтерактивної дошки та елементів методичної системи критичного мислення. Другокласники на основі набутих знань вправно засвоїли новий навчальний матеріал показали знання та практичні навички з предмета.

Старший учитель Кравчук Н. А. успішно реалізувала сучасні технології формування читацьких навичок на уроках читання в 3-му класі. З допомогою мультимедійних презентацій формувала читацькі компетентності та усне зв’язне мовлення.

Учитель вищої категорії Когутяк В. В. майстерно представила фрагмент уроку математики в 2-А класі, формувала логічне мислення в учнів, техніку усних математичних обчислень.

Учитель-методист Кухар Г. В. на уроці української мови в 3-А класі високопрофесійно узагальнила вивчений матеріал, презентувала знання учнів використала технології образного та критичного мислення.

Цікаво і вправно працювали першокласники на уроці образотворчого мистецтва де показали практичні навички роботи з фарбами. Старший учитель Вишневська С. М. узагальнила і проаналізувала авторські роботи учнів, оформила виставку.

Учасники семінару із задоволенням взяли участь у діловій грі «Коло запитань», яке провела учитель-методист Франчук О. В. Вони активно працювали в групах співробітництва формували коло запитань відповідно до тексту, використовуючи елементи критичного мислення.

Інтелектуальна гра-конкурс «Розумники і розумниці» яка була проведена з учнями 4-Б класу старшим учителем Чехместрук Г. Й. зацікавила присутніх своєю формою, змістом, структурою та ерудицією учасників. Переможці отримали дипломи та енциклопедії.

Теоретично-аналітична частина семінару проведена методистом РМК Шаталюк Т. В. та заступником директора школи Стеценко М. І. засвідчила про високий рівень підготовки та проведення семінару-практикуму, дала поштовх до подальшої педагогічної діяльності по реалізації нового Державного стандарту початкової освіти. Поділились досвідом роботи учителі району Крепосняк Н. П. із Гніванської ЗОШ І-ІІІ ст. №3, Мельник Г. Д. із Шершнівської ЗОШ І-ІІ ст., Чорна О. А. з НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №2» м. Гнівань та інші які ствердили високий професійний рівень компетентності в кафедрі вчителів початкових класів та організаційно-методичний рівень семінару-практикуму.