Семінар учителів української мови і літератури в загальноосвітній школі І-ІІ ступенів с.Василівки

Кожен семінар-практикум учителів української словесності нашого району – це прекрасне дійство, яке проводить школа. Усі навчальні заклади мають свою неповторну «родзинку» й намагаються якомога краще представити школу, бо для учнів, вчителів, батьків вона справді є найкращою та найдорожчою у світі.

19 березня 2013 року учні загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів села Василівки гостинно зустрічали пахучим короваєм учителів української мови і літератури загальноосвітніх шкіл Тиврівщини. Семінар проходив під керівництвом завідувача районним методичним кабінетом Касянчук Людмили Леонідівни.

Учителям та учням Василівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів є чим пишатися: їхня школа зовні схожа на білий ошатний палац, а всередині вона, немов великодня писанка, прикрашена виробами учнів та учителів.

Учасників семінару зустріли директор Сидорук В.Н., заступник директора Троянчук Н.В., учитель української мови і літератури Шведюк Л.І. та провели екскурсію по школі. У кожному класі учні розповідали про рідну школу, своїх вчителів, запевняли, як добре й затишно їм навчатися. На виставках у кабінетах та шкільних коридорах розміщені дитячі малюнки до творчості Т.Г.Шевченка, вироби з бісеру, з дерева, українські вишивки, учнівські творчі роботи.

Учитель української мови і літератури Шведюк Л.І. презентувала повністю оновлений кабінет української мови і літератури, поділилася досвідом роботи, продемонструвала матеріали нових стендів, нових шаф, розповіла про матеріально-технічне обладнання кабінету, забезпечення роздатковим та дидактичним матеріалом. Учителі району дали високу оцінку роботи кабінету української мови і літератури й відзначили його гарний естетичний вигляд.

Учителі-словесники загальноосвітніх шкіл району були щиро захоплені відвіданими заходами, проведеними відповідно до теми семінару: «Виховання любові до рідної мови та літератури через позакласну роботу». Учні виявили високу виконавську майстерність під час проведення літературно-музичної інсценізованої композиції «Я світ цей здивую своїм життям» про відому українку Роксолану. Досконале знання української літератури учні показали під час проведення мовно-літературного турніру, де перемогу здобула команда «Віночок», і лише на два бали їй поступилася команда «Козаки й козачки». Багато гарних слів під час обговорення заходів було сказано вчителями району учням школи, їх вчителю Шведюк Л.І., директору Сидоруку В.Н..

Незабутню зустріч із вчителями району провів Михайло Феодосійович Каменюк – заступник голови Національної спілки письменників України. Вірші відомого поета проникали в душу, захоплювали неперевершеністю викладу думок. Михайло Феодосійович розкрив загальнолюдські істини у своїх поетичних творах, сповнених любові до людей, до навколишнього світу, до рідних, до України. Поетичне слово звучало з вуст відомого поета України, як потічок весняної води, й живило спраглі душі учителів рідної словесності. Зачаровано сприймали вірші поета, хотілося слухати й слухати живлюще слово Михайла Феодосійовича, бо його твори близькі й дорогі кожному.

Каменюк М.Ф. ділився планами Спілки письменників України на майбутнє: відродити випуск поетичного альманаху «Русалка Дністровая», сприяти  активній видавничій діяльності молодих талановитих авторів, за участю відомих письменників Івана Драча, Ліни Костенко, Івана Дзюби та інших провести всеукраїнське літературне свято. Подбав  Михайло Феодосійович і про нас,  освітян Тиврівщини. На повідомлення Людмили Леонідівни про вчителів-поетів нашого краю, Каменюк М.Ф. запропонував надрукувати твори учителів у журналі «Вінницький край». Слова подяки висловила Михайлу Феодосійовичу завідувач районним методичним кабінетом Касянчук Людмила Леонідівна, а директор школи Сидорук Віктор Назарович прочитав власний вірш, присвячений поету, чим надзвичайно зворушив самого М.Ф. Каменюка.

У кожну школу району повезли вчителі поетичні збірки Каменюка М.Ф., подаровані автором, та ясні спогади про теплу зустріч із відомим сучасним письменником не лише Вінниччини, а й України.

Розглядалися також на семінарі актуальні питання роботи районного методичного об’єднання вчителів української мови і літератури. Завідувач районним методичним кабінетом Касянчук Л.Л. зробила аналіз результативності участі учнів у ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з української мови і літератури, вказала на недостатню підготовку учнів до ІІІ етапу олімпіади, але відзначила роботу вчителів по підготовці до ІІІ етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, у якому маємо три переможці обласного рівня. Касянчук Л.Л. розповіла про умови проведення районного конкурсу читців поезії Тараса Григоровича Шевченка.

У підведенні підсумків семінару багато гарних слів подяки сказано учителями району директору школи Сидоруку В.Н., учителю української мови і літератури Шведюк Л.І.. У проведенні районного семінару учителів української мови і літератури учні та вчителі Василівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів склали іспит на оцінку високого рівня, що, звісно, не дасть можливості зупинитися на досягнутому, а творити далі історію прекрасної сільської школи.

 

Керівник районного методичного об’єднання

вчителів української мови і літератури Маринчук І.В.