Семінар керівників шкіл 30.03.2017 р.
30 березня 2017 року навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №2» м.Гнівані радо відчинив двері й зустрів керівників загальноосвітніх закладів Тиврівщини та методистів районного відділу освіти на семінарі директорів загальноосвітніх шкіл за темою «Творчий підхід педагогічного колективу до вибору форм і методів навчання й виховання учнів».
Хоча захід і відбувся в канікулярний період, учасників семінару гостинно зустріли і дружній педагогічний, і активний учнівський колективи. У фойє НВК гостей привітали найкращі гімназисти та вокально-хоровий колектив, які презентували навчальний заклад.
На гостей чекала привітна кав'ярня, в якій молоді й творчі учителі української мови та літератури, засновниці «Літературної кав'ярні НВК» Григорук Надія Дмитрівна та Мельник Наталія Вікторівна «частували» учасників семінару поетичним словом і смаколиками до запашної кави й ароматного чаю, приготовленими педагогами - умілими кулінарами.
Після ароматної ранкової кави директорів запросили до просторої актової зали, де розпочалася безпосередня робота семінару-презентації досвіду. Його ведучими стали молоді й креативні, незмінні ведучі масштабних шкільних заходів: педагог-організатор Яремчук Анастасія Володимирівна та учитель історії Савчук Анатолій Андрійович, - які впродовж усього семінару допомагали учасникам «прочитати щоденник таємниць і секретів креативності» педагогічного колективу НВК.
Ведучі запропонували гостям погортати сторінки шкільного фотовідео-альбому (презентацію «Гортаючи шкільний альбом» підготувала вчитель англійської мови Платова Світлана Олександрівна), щоб краще познайомитися з навчальним закладом. А молода зміна красивих, активних та ініціативних педагогів виступила з візиткою-поетичним вітанням «Будьмо знайомі».
Директор гімназії Бондарчук Ірина Казимирівна в своєму виступі «Творчість – шлях до успіху» повідала колегам таємниці роботи на посаді керівника на прикладі притчі про оркестр, в якому директор - то справжній досвідчений і вправний диригент, що впливає на увесь процес створення музики навчання й виховання та мелодію результату.
Заступники директора з навчально-виховної роботи Бабійчук Таміла Василівна та Кравченко Ірина Євгеніївна презентували навчально-методичну та наукову роботу у виступі «Творчою людиною можна народитися, творчості можна й навчитися».
Цікавою була презентація роботи методичного об'єднання вчителів початкових класів «Професійне самовдосконалення вчителя початкової школи – важлива умова модернізації сучасної української освіти» керівником методичного об’єднання Чорною Оксаною Анатоліївною. І досвідчені, і молоді вчителі початкових класів поділилися своїми творчими доробками й представили інноваційні методи та методики роботи з учнями початкової школи: Міляновська Олена Василівна - досвідом використання методичних прийомів Джанні Родарі; Юрчишина Ніна Ісаківна провела майстер-клас зі складання казок морально-етичного характеру та лімериків; разом із першокласниками та їх учителькою Кіт Іриною Іванівною директори та працівники методичного кабінету виконували завдання графічного диктанту «Перетворимо клітинку на тваринку»; Мисечко Антоніна Андріївна провела з учасниками семінару навчальні ігри «Магічний трикутник» і «Цікавий годинник», а також разом зі своїми другокласниками презентувала методико-педагогічну технологію «Піснезнайка», завдяки якій учні легко вивчають табличку множення та виконують різні математичні приклади; Ясінська Тетяна Віталіївна запропонувала усім присутнім повправлятися в складанні головоломки - танграму).
Недарма навчальний заклад названий гімназією з поглибленим вивченням іноземних мов. Адже тут учні, окрім рідної української, вивчають ще й англійську, німецьку, польську, російську мови. А найталановитіші - співають ще й французькою та італійською, яку намагаються вивчити самостійно! Учителі англійської (Лєнік Оксана Миколаївна), німецької (Слоквич Ольга Сергіївна), польської (Зралко Ольга Юріївна) разом зі своїми учнями в цікавій формі презентували величезний об'єм роботи над вивченням іноземних мов та її результати. Також були підготовлені й відеопрезентації фрагментів уроків: уроку німецької мови в 6 класі «Зимові розваги» - з використанням мультимедійної дошки (учитель німецької мови Слоквич Ольга Сергіївна); бінарного уроку з трудового навчання та англійської мови в 5 класі «Харчування. Сервірування столу» ( вчитель трудового навчання Кудирко Оксана Володимирівна, учитель англійської мови Платова Світлана Олександрівна).
Під керівництвом творчих, усебічно розвинених педагогів учні НВК займаються й науково-дослідницькою діяльністю. Так, Коваль Олександр Іванович, учитель історії та правознавства, керівник наукового товариства «Ерудит», познайомив усіх присутніх із роботою товариства та своїми вихованцями - найкращими науковцями гімназії. Були презентовані науково-дослідницькі роботи учнів «Відзначення історичних дат і їх роль у відновленні національної пам’яті та формуванні національних ідентичних рис. Покрова», «Відомі земляки-тиврівчани. Демид Бурко».
Заступники директора з виховної роботи Демчук Оксана Борисівна та Балинська Валентина Анатоліївна презентували систему виховної роботи НВК у блоці «Творчий підхід до організації виховного процесу як умова інноваційного розвитку навчального закладу», центральне місце в якій займають заходи національно-патріотичного спрямування.
Тому не обійшлося без теми війни... Учитель зарубіжної літератури та художньої культури Кудирко Інна Олександрівна майстерно декламувала поезію сучасної авторки П.Сабініної "Вірити не хочу, що війна!". Сіра Олена Прокопівна, класний керівник 3(7)-В гімназійного класу, разом зі своїми вихованцями презентували результати роботи над проектом «Життя мов спалах...», присвяченого Герою України, учасникові АТО, колишньому учневі школи - Олександру Васильовичу Вапняру, який загинув у вересні 2015 року, захищаючи Батьківщину. Учні на чолі з класним керівником та за допомогою небайдужих батьків, учителів видали дясятки примірників збірки поезій Олександра Вапняра «Душа у слово перелита…». Поетичні збірки учні подарували директорам для бібліотек кожної школи Тиврівщини.
Відомо, що виховання людини починається з сім'ї. Ситнік Лідія Сергіївна, класний керівник 4-А класу, презентувала разом із учнями та їх батьками результати роботи над проектом та фрагмент виховного заходу «З родини йде життя людини».
Дотримуючись теми національно-патріотичного виховання, була презентована робота рою «Єдність», керівником якого є Коваль Олександр Іванович. Учасники рою показали інсценізацію виникнення козацького товариства, елементи стройової підготовки, маршування. Разом із гуртом «Сурмачі», лауреатом Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Сурми звитяги», виконали козацькі пісні.
Ефективно працює у НВК і волонтерський загін «Відкриті серця», сформований на базі 3(7)-Б гімназійного класу (керівник Бевза Галина Іванівна). У віршованій формі «Волонтерство – це вічний неспокій» учасники загону цікаво презентували свою роботу та закликали всіх присутніх приєднатися до волонтерської діяльності, подарувавши їм значки волонтерів.
Педагог-організатор Яремчук Анастасія Володимирівна разом із учнівським активом представили ефективну форму організації учнівського врядування - учнівську раду, що працює в НВК («Учнівська рада – простір для розвитку особистості»). Також члени учнівської ради розважили учасників семінару фрагментом шкільної шоу-програми «Все буде школьно!». На семінар «завітала» відома телеведуча Катерина Осадча (незмінна роль Пасєки Людмили, учениці 10 класу), яка поставила керівникам провокаційні запитання. А замість відповідей пролунали веселі фрагменти пісень відомих виконавців.
У рубриці «Цікаві штучки від «Умілих ручок»» вихованці однойменного гуртка на чолі з керівником Кудирко Оксаною Володимирівною подарували учасникам семінару символічних тваринок весни - веселих котиків, виготовлених із… робочих рукавиць (як нагадування, що початок весни знаменується і початком польових робіт!). Оксана Володимирівна звернула увагу присутніх і на те, що всі декоративні вироби, що побачили учасники семінару, також зроблені руками гуртківців: і вази з весняними композиціями на столиках, і записнички з символом мудрості - совою, і квіткові композиції в кав'ярні, і підставки під каву й чай...
На завершення семінару вокально-хоровий колектив НВК (керівник - учитель музичного мистецтва Омельянова Аліна Володимирівна) вразив присутніх запальними піснями й танцювальним флешмобом. А новостворений цьогоріч вокально-інструментальний гурт "Країна вільних" під керівництвом історика за фахом і ліричного рокера в душі Савчука Анатолія Андрійовича порадував драйвовою патріотичною композицією «Це моя країна!».
Начальник відділу освіти Тиврівської районної державної адміністрації Нижник Олексій Теофанович, завідуюча районним методичним кабінетом Касянчук Людмила Леонідівна, директори шкіл, підводячи підсумки роботи семінару, відзначили високу професійну майстерність дирекції, педагогічного та учнівського колективів навчально-виховного комплексу при підготовці та проведенні семінару-презентації, зазначивши: «На семінарі директорів творчість торкнулася всіх і кожного!»