Семінар директорів на базі ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Сутиски
«У цій школі діти не готуються до життя, а живуть»,- так одноголосно визнали учасники районного семінару директорів загальноосвітніх шкіл, який проходив у Сутисківській ЗОШ І-ІІІ ступенів 11 лютого. Тема семінару наразі актуальна: « Удосконалення управлінської компетентності керівника навчального закладу в умовах нового змісту і форм організації навчально – виховного процесу». А повчитися в однієї із кращих шкіл району є чому!
Директор закладу Дідух М.Б. уміло «заплела віночок» змістовних заходів , через які показала високопрофесійну діяльність усього педагогічного колективу, але особливо – обдаровану молодь, яка є тим сонцем, навколо якого обертаються всі добрі справи у школі.
Семінар пройшов на одному подиху, бо готувався він дружнім учительством школи, який з радістю ділився своїми напрацюваннями, що відповідають найновішим вимогам освіти. В єдності думок і є сила школи . За успіхами колективу стоїть наполеглива, професійно – мудра діяльність керівника, яка уміло « диригує шкільним оркестром».
Напевне, найбільше переживали за семінар діти, особливо найменші. Адже їм відвели роль господарів, які зустрічали поважних директорів, гостинно запрошували їх до господи, яка красувалася чистотою, затишком, дбайливо виплеканою зеленню. Кожне маля у запросини вкладало часточку душі, бо хотіло показати, що його школа – найкраща.
Не підвели першачки і на показових уроках у Чехместрук Г.Й. та Жилко О.В.
На уроці математики в 1-Б класі малеча разом з Галиною Йосипівною вправно рахувала, отримуючи призи від казкових героїв. Їм піддалася і задача, і ланцюжок прикладів. Першокласники вже мають знання з геометрії. Адже впізнали пряму, відрізок, трикутник і квадрат. В інтерактивній грі «Абетковий суп» учні поділилися враженнями від уроку. Долучилися до цього інтерактивну і директори шкіл. Враження від уроку вилилось у чотиривірш:
Молодці ви дуже, діти,
Ви, як блискіт промінця.
Хай вам сонце вдачі світить,
Ви й самі немов сонця.
Немало здивували своїми знаннями з англійської мови учні 1-А класу. Вони з легкістю співали пісні, розказували вірші, із задоволенням « купували» іграшки в імпровізованому магазині, даруючи посмішку вчительці Жилко О.В.
І знову враження від уроку лягли віршованими рядками у Сидорука Віктора Назаровича:
Урок англійської, мов казка,
Усмішка в кожного цвіла,
Бо ваша вчителька із ласки,
Вона з любові і тепла.
Показали свої глибокі знання з предмета, уміння володіти інтерактивною дошкою учні 8-Б класу , де разом з учителем української мови та літератури Стеценко Н.Г. стали учасниками підводного туризму. Подорожуючи підводними каруселями, відвідуючи музеї, галереї мистецтв, океанаріум , що знаходяться під водою, узагальнювали вивчений мовний матеріал. А десятикласникам одночасно з вивченням нового матеріалу Наталя Григорівна та учитель фізичного виховання Менделюк Юрій Васильович запропонували найновіші види спорту, якими можна займатися після уроків у колі друзів, однокласників, родині. Це і маунтинборд, український рукопаш, сокс, флорбол.
Новизна у проведенні уроків зацікавила директорів, тому під час аналізу директор Гніванської школи – гімназії № 2 Бондарчук І.К. дала високу оцінку побаченому як учитель - філолог та запропонувала організувати роботу з обміну досвідом.
Тему семінару продовжили на спільному засіданні методичного об’єднання учителів кафедри природничих та суспільних дисциплін, туристично – краєзнавчого напрямку, на якому висвітлювалося питання комплексного підходу до проблеми сталого розвитку учасників навчально – виховного процесу в умовах демократії та партнерства». Педагоги ставили перед собою мету розробити шляхи і методи для усвідомлення учнями і громадськістю необхідності зміни способу життя щодо використання енергії, води, сміття, рослин та здорового способу життя. Керівник методичного об’єднання Завальницька С.О. під керівництвом заступника директора з навчально – виховної роботи Яцюка О.І. та разом із колегами уміло охопила всі аспекти освіти сталого розвитку, а розширив цю інформацію Мудрак О.В., завідувач кафедрою екології і природничо – математичних дисциплін Вінницького ОІПОПП, доктор с/г наук, професор, експерт ЄС з питань розміщення відходів , голова Вінницького обласного осередку Всеукраїнської екологічної ліги. Олександр Васильович розповів про сучасні погляди на проблему енергозбереження в Україні та Європі, основні напрямки екологічної роботи у Вінницькій області. Подарував кафедрі природничих наук методичну літературу, екологічні вісники та бюлетень, запропонував допомогу у створенні екокласу.
Доповнила виступаючих директор школи Дідух М.Б., яка в канікулярний час здійснила екскурсійну подорож країнами Європи. Марія Борисівна впевнена, що за кордоном програма енергозбереження – звична справа, а в Україні, на жаль, вона лише починає впроваджуватися.
Після змістовного засідання методичного об’єднання учасникам семінару презентували атестовані кабінети суспільних дисциплін( завідувач Чехместрук В.Л.), української мови та літератури( Самохвал В.А.), початкового навчання ( Франчук О.В., Кухар Г.В.). Завідувачі кабінетами демонстрували навчальний матеріал, методичні посібники, таблиці та власні напрацювання, оснащення кабінетів найновішими технічними засобами.
А Галина Вікторівна ще й ознайомила присутніх з роботою гуртка « Уроки для стійкого розвитку». Діти із захопленням розповідали про те, як потрібно берегти ресурси планети і який свій маленький внесок роблять вони для того, щоб зробити свою планету щасливою. Гуртківці продемонстрували вироби із пластикових, паперових відходів: склянки - підставки для олівців , годівниці для птахів, записники. А головне – поклялися своїй красуні - планеті завжди її любити і берегти.
Запропонували гостям оглянути і виставку декоративно – прикладного мистецтва учнів, батьків, педпрацівників та обслуговуючого персоналу школи. Привертали увагу майстерно вишиті картини, фотоколажі, вироби власними руками, художні полотна. Адже не тільки навчатись і навчати уміють у школі, але й розвивати свої творчі обдарування, нахили, таланти.
Майстер – класи показували гуртківці студії квілінгу ( кер. КогутякВ.В.) та члени гуртка декоративно – прикладного мистецтва « Вишиванка» (Чорна Т.В.). Юні театрали порадували присутніх власноруч виготовленими ляльками для вистави ( Токарчук Л.П.). Спортсмени школи продемонстрували свої уміння вправно володіти м’ячем та акробатичні здібності.
Яскравої палітри семінару додав виховний захід « Ми - українці!», організований заступником із навчально – виховної роботи СтеценкоМ.І. Тематика патріотичного виховання в школі – пріоритетна. Тому самодіяльні артисти вклали у виконання віршів увесь свій талант, своє бачення сьогодення, бажання бути самодостатньою нацією. Щеміло в душах під час вшанування пам'яті загиблих воїнів – сутищан В. Кулібаби - Бухова, О. Скиби. У патріотичному запалі старшокласники скандували « Слава Україні!», « Героям слава!», здіймаючи над головою Державний прапор України.
Родзинкою свята стало привітання маленькими « козенятками» (учнями 1-А класу, кер. Франчук О.В.) учасників семінару з наступаючим … Новим роком. Не дивуйтесь. Адже 19 лютого , за східно – китайським календарем, розпочинається рік Кози. Тому власноруч виготовлені символи - сувеніри року «Кізоньки» та щирі дитячі побажання створили в залі атмосферу душевної теплоти, доброти і щирості.
Усі присутні в залі переконалися, що в школі працює найкраще суцвіття педагогів, чиї знання і творчість - у дітях! Своїми враженнями поділилася директор Гніванської альтернативної школи № 1 Бондарчук Г.М. , яка відзначила високий рівень підготовки і проведення семінару.
А із заключним словом виступила завідувач районним методичним кабінетом Л.Л.Касянчук та начальник відділу освіти О.Т. Нижник.
Л.Л.Касянчук, завідувач районним методичним кабінетом