Районний семінар вчителів української мови та літератури на базі ЗОШ І-ІІІ ст. с. Селище

Кожна школа – це своєрідна планета, яка перебуває в русі, трудиться і живе своїми законами, традиціями, проблемами.

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с.Селище має свою яскраву історію і продовжує її творити спільно з батьками, учнями, учителями. В О. Сухомлинський писав: «У дитинстві закладається людський корінь. Жодної людської рисочки природа не відшліфовує, вона закладає, а нам – батькам, педагогам, суспільству її розвивати». Результатом спільної діяльності  повинна бути гуманна, життєздатна, творча, самореалізована особистість.

Її педагогічний колектив реалізує через уроки, виховні заходи, позакласну роботу.

Одним із напрямків є літературно-краєзнавча робота.

Літературне краєзнавство прилучає школярів до духовних скарбів рідної землі, створює оптимальні умови для всебічного розвитку особистості, формує загальнолюдські цінності.

Саме ці питання  були у центрі уваги учасників районного семінару учителів української мови та літератури, який проходив 2 грудня 2013 року у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів с.Селище  на  тему  «Використання літературного краєзнавства як форма прилучення школярів до духовних скарбів рідної землі», який проводили  учителі української мови та літератури Щеглова Л.В. та Савінцева Н.А. Робота семінару проходила під керівництвом завідувача методичного кабінету відділу освіти Касянчук Л.Л.

У навчальному закладі створено кабінет «Літературна слава Тиврівщини», завідувачем якого є директор школи Гавриш М.М. Вона розповіла про напрацювання кабінету, а вони неповторні й унікальні у своєму роді. Це зібрані і впорядковані матеріали про митців рідної Тиврівщини – М.А Тростогона, О.О.Дріза, Я.П.Вольську, П.К. Педу, В.Й.Шевчука, В.М.Рудого, П.Головатюка, К. Андрійчука, В.І.Свідзинського, П.Т.Блажчука, В.М.Клименка тощо.

Живе слово С.І.Блонської, Є.П.Гудименка, Я.П.Вольської, Т.В.Дацюк, спілкування їх зі школярами – це кадри з переглянутого відеофільму «Робота кабінету «Літературна слава Тиврівщини».

Ведучі виховного заходу «Я починаюсь з отчої землі…» учитель Щеглова Л.В. та учениця 8 класу Борух Ольга  запросили гостей у літературну подорож Країною звичайного дива ( так називають учителі та учні свою школу), бо казка і навчання у ній тісно пов’язані.

Стежка Любові привела до галявини Барвистої, яка познайомила присутніх із творчістю М.А. Тростогона, засвітилась ніжним словом О.Л.Зацерковної.

На галявині Малятко- здоров’ятко на гостей чекала зустріч з Генчиком-Бенчиком – героєм віршів О.О.Дріза. А його «Бабин Яр» нікого не залишив байдужим.

Майдан Визнання – це гартоване слово П.Педи, В. Свідзинського, К.Андрійчука. У знак вдячності поетам, які відійшли у вічність, за творчість душі учениця 9 класу Медун Лілія виконала танець «Пам’ять».

Серед почесних гостей – обдаровані поетеси Л.М.Васильчишина та З.І.Красуляк, збірки творів яких поповнили кабінет «Літературна слава Тиврівщини». У їхньому поетичному слові відсвічується увесь світ, а у ньому – освідчення в коханні.

Хист до поезії має  донька З.І.Красуляк – Оксана, учениця 7 класу. Щиро, закохано у світ, з любов’ю звучать вірші з її уст та учнів школи.

Кінцева зупинка подорожі – галявина Золотава. Неабияким скарбом на ній є книги поетів рідного краю.

Дорога починається з отчого дому. Про це і співала учениця 7 класу Олена Ляховченко, бо не можна йти у світ, не знаючи культури рідного краю.

Результатом літературно-краєзнавчої роботи є видання двох частин антології літературно-художнього видання «Повернення до батьківської хати», яка була видана за сприяння начальника відділу освіти О.Ф.Помацького.

 Кожна зустріч з поетами, виховний захід зняті на відеокамеру. Відеофільми поповнюють медіатеку кабінету.

                  Учителі української мови та літератури, завідувач кабінету «Літературна слава Тиврівщини» поділились своїми напрацюваннями з учасниками районного семінару. І сподіваються, що хоч маленьку методичну допомогу надали учителям-словесникам у стані викладання української літератури на уроках літературного краєзнавства.