Районний семінар вчителів початкових класів на тему: «Розвиток творчого потенціалу особистості учнів початкової школи» на базі НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - гімназія № 2» м. Гнівань

9 квітня  радо відкрив двері, хлібом-сіллю зустрічаючи дорогих гостей-учителів початкових класів навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія № 2» м. Гнівані  на теоретично-практичний семінар початкових  класів. Тема семінару «Розвиток творчого потенціалу особистості учнів початкової школи», метою якого  було познайомити  учителів з досвідом впровадження інноваційних технологій через проектну діяльність; формувати вміння використовувати тренінги на уроках з предмету «Основи здоров’я»

Заклад відвідали вчителі початкових класів району, щоб отримати як теоретичне, так і практичне консультування з даного питання.

Учасників семінару  гостинно  зустріли  учнівський  та  педагогічний колективи.  Зі словами вітання до присутніх звернулася  заступник директора школи з навчально-виховної роботи Бабійчук Т.В.

У вестибюлі НВК розмістився ярмарок методичної літератури, на якому  педагоги мали змогу ознайомитись з новинками методичної літератури.  

В роботі семінару взяли участь методист районного відділу Тиврівської райдержадміністрації Шаталюк Т.В. та вчителі початкових класів району.

Екскурсією по початковій школі НВК розпочалось знайомство із навчальним закладом. Світлі, гарні класи відкрили свої двері для учасників семінару. 

 Виставка творчих проектів різноманітного напряму, учнівських виробів, яка розташувалась в актовій залі,  привернула увагу учителів. Вони з інтересом ознайомились з  її матеріалами.

 Теоретично-практичний блок семінару розпочався з виступу методиста районного відділу Тиврівської райдержадміністрації Шаталюк Т.В., яка ознайомила присутніх з новинами методичної роботи та планом семінару.  

 Про роботу початкової школи НВК  розповіла заступник директора з навчально-виховної роботи Бабійчук Т.В.

З методикою проведення тренінгів  познайомила  учитель початкових класів, керівник  методичного об’єднання вчителів початкових класів Чорна О.А. Вона провела з учителями  тренінги «Знайомство», «Очікування». Учителі мали змогу самі стати учасниками цікавих тренінгів.

Учасники семінару  відвідали нетрадиційні уроки:

1)    Захист проекту з предмету  «Основи здоровя» у 2-В класі на тему «Здоровю дитини – зелене світло» ( вчитель І.І.Кіт) .

Тип проекту: короткочасний. Учні розширили знання про особисту гігієну та необхідність догляду за своїм тілом; з’ясували призначення предметів індивідуального користування,  гігієнічних  навичок догляду за тілом.

Різноманіття цікавого матеріалу почули та побачили учасники семінару під час захисту цього проекту: цікаві   історичні довідки про походження зубної щітки; загадки про найперших помічників чистоти;  народні прислів’я , вірші;   незвичайний лист від Замазури та Нечупари про викрадення зубної щітки та шляхи її повернення; рольову гру «В гостях у Айболита та Мийдодіра»;  гру « 10 правил», які учні повинні виконувати щодня ; гру «Шкідливо чи корисно", а крім того пісні та частівки, які виконували маленькі артисти.

Захист проекту з природознавства  у 2-Б класі « Як бджоли готуються до зими» ( вчитель Т.В.Пугач).     

 

      Тип проекту: довготривалий.

Учні були поділені на групи. Кожна працювала над певним завданням проекту. Досліджено велику кількість матеріалу. Учні дізнались багато цікавого матеріалу про бджіл: їх морфологічні, фізіологічні особливості, спосіб життя, розмноження, значення в природі та житті людини. Цікаві історичні довідки , які підготували учні поринули присутніх у чарівний світ бджільництва. Насиченість інформативним матеріалом, атрибутами пасічника, артистизм учнів при виконанні пісні створили атмосферу зацікавленості. А дівчинка у костюмі бджілки познайомила з правилами поводження з комахами, а потім пригостила усіх  присутніх особливими цукерками з воску, всередині яких був мед/

З доповіддю на тему «Метод проектів – шлях розвитку особистостісно-орієнтованого навчання» виступила вчитель вищої категорії, «старший вчитель» Ситнік Л.С. Вона зазначила, що системне запровадження проектної технології в навчальний процес призводить до того, що учні поступово опановують її не тільки як навчальну технологію, вміння самостійно вчитися, критично мислити, але також як метод організації та планування своєї подальшої життєдіяльності. Врешті це сприяє підготовці молоді, яка ґрунтує свою діяльність на основі демократичних цінностей, схильна до навчання впродовж життя, здатна бути конкурентоспроможною на європейському і світовому освітніх просторах та на ринку праці.

В ході майстер – класу  «Тепло наших сердець» практичного застосування методики проектів на уроках та в позаурочний час у початкових класах  власним досвідом роботи поділилася  класний керівник  4-В класу Мельник Т.С. Вона  ознайомила учителів району з етапами створення проекту з трудового навчання «Навчаючись  - вчимося». Розповідь  Тетяни Сергіївни супроводжувалась мультимедійною презентацією, яку створили учителька.  Учні 4-В класу виступили у ролі помічників, надаючи   учасникам семінару допомогу при  створенні виробу способом орігамі.

До Школи інтерактивного навчання  «Вплив на самосвідомість і поведінку учнів шляхом групової роботи» запросила  Чорна О.А. Вона презентувала багато цікавого матеріалу, який ґрунтується на педагогічній технології «Освіта на основі розвитку життєвих навичок» ООЖН. Чорна О.А залучає учнів до навчально-виховного процесу в ролі активних суб’єктів, а не пасивних спостерігачів. Серед інших форм навчання саме тренінг дає можливість на 90% засвоїти отриману інформацію, а головне підтвердити та закріпити практикою.

В нетрадиційній формі , шляхом тренінгу «Зворотний зв'язок» пройшов  аналіз роботи над проектами учителів НВК . Всі учасники семінару були задіяні в проведенні цього тренінгу, шляхом створення проекту-аналізу уроку та його активного захисту, а  також у вправі «Закінчи речення», висловлюючи свої враження, бачення, побажання.

Семінар пройшов у нетрадиційній формі. Ефективність презентованої  інноваційної моделі діяльності школи  була  визнана колегами, які відзначили оптимальний морально-психологічний клімат взаємоповаги, любові й довіри, гуманний стиль педагогічної діяльності вчителів, духовну атмосферу творчої  життєдіяльності  педагогічного та учнівського колективів, професіоналізм. Учителі НВК отримали високу оцінку за проведення семінару  зі сторони методиста районного відділу освіти Шаталюк Т.В., керівника РМО вчителів початкових класів Лавренчук А.О. та вчителів , які були присутні на засіданні.

На паперових та електронних носіях учасники семінару отримали  методичні рекомендації, презентації, розробки тренінгів, відкритих уроків.