Районний семінар учителів української мови і літератури у загальноосвітній школі І-ІІ ступенів с. Пиляви

19 березня 2015 року у загальноосвітній школі І-ІІ ступенів с. Пиляви проведено районний семінар учителів української мови і літератури на тему: «Література рідного краю. Михайло Коцюбинський – великий письменник Вінниччини. До 150-річчя від дня народження». Роботу семінару очолила керівник районного методичного кабінету Касянчук Людмила Леонідівна.

        Директор школи Олійник Неля Францівна розповіла про роботу педагогічного та учнівського колективу, представила учителя української мови і літератури та одночасно заступника директора школи Войтюк О.В.. 

        Учасники семінару мали  змогу глибоко познайомитися з роботою школи, учителів, використанням інноваційних методів учителями на уроках, створенням умов для самореалізації особистості кожного учня сільської школи. Про діяльність школи, досягнення учнів та вчителів розповіла заступник директора, використовуючи мультимедійну презентацію.

        Учні школи святково привітали учасників семінару. Слова привітання звучали особливо тепло й урочисто з уст дітей, одягнених у національний український одяг.

       Заступник директора та учитель української мови і літератури Войтюк О.В. презентувала досвід роботи з питання «Вивчення творчості Михайла Коцюбинського на уроках літератури рідного краю» . Учителі-словесники району оглянули кабінет української мови та літератури, його навчально-методичне забезпечення.

       Увазі учасників семінару представлено учнівський проект «Географія творчості М.М.Коцюбинського», який дуже гарно захищали учениці 8 класу. Робота над учнівським проектом доводить, що  учні сільської школи також займаються науковою та пошуковою діяльністю.     

     Учасники семінару відвідали виховний захід – літературно-музичну композицію «Мріяв він, що колись в Україні пощастить навіть бідній дитині…», присвячену            150-річчю від дня народження М.Коцюбинського.  Дуже гарне враження залишилося в усіх учасників семінару від щирих і теплих дитячих віршів, які майстерно декламували учні, від танців і пісень, виконаних маленькими артистами. Патріотизм, зв'язок із сьогоденням, побажання миру й добра звучали в кожному дитячому виступі.

     Усі вчителі української мови і літератури району,  керівник районного методичного кабінету Касянчук Л.Л. висловили велику вдячність учням, директору, учителю української мови і літератури Войтюк О.В. за можливість побачити роботу сільської школи, її працьовитих вчителів і талановитих учнів.

     Гарну оцінку проведення семінару дала керівник районного методичного кабінету Касянчук Л.Л., яка надала методичні рекомендації щодо виконання заходів, спрямованих на вшанування пам’яті видатних письменників у школах району, розповіла про особливості проведення районного семінару Шевченківської творчості, познайомила з документами Міністерства освіти і науки щодо проведення державної підсумкової атестації з української мови і літератури.

     Завершальним етапом роботи районного семінару учителів української мови і літератури була поїздка в місто Вінницю в музей-садибу нашого письменника-земляка М.М.Коцюбинського. Змістовною й цікавою була екскурсія, багато нових цікавих фактів дізналися вчителі про життя великого Сонцепоклонника. Також учителі відвідали виставку картин жмеринського майстра Руслана Кушніра. Особливість його картин у тому, що вони виконані різьбою по дереву та нанесенню на різьбу яскравих різнобарвних фарб. Оригінальні картини із зображенням портретів Т.Шевченка, Лесі Українки, М.Коцюбинського, І Франка та інших вражали своєю неповторністю. Дуже гарні враження від семінару та екскурсії повезли вчителі рідної словесності в усі загальноосвітні школи району.

Голова районного методичного об’єднання

вчителів української мови і літератури Маринчук І.В.