Районний семінар учителів української мови і літератури у Тростянецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів

 

11 березня 2014 року у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів с. Тростянець проведено районний семінар учителів української мови і літератури на тему: «Використання народознавчого та краєзнавчого матеріалу на уроках української мови та в позаурочній роботі». Високий рівень підготовки та проведення семінару методичним об’єднанням вчителів української мови і літератури загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Тростянець засвідчив значну роботу учителів української словесності та тісну співпрацю з адміністрацією школи. Роботу семінару очолила керівник районного методичного кабінету Касянчук Людмила Леонідівна.

       Учні школи святково привітали учасників семінару. Слова привітання звучали особливо тепло й урочисто з уст дітей, одягнених у національний український одяг.

        Директор школи Біліченко Володимир Вікторович представив учителів методичного об’єднання: Козак Людмилу Олександрівну, Тузюк Зінаїду Федорівну, Гордійчук Людмилу Володимирівну.  

        Учасники семінару мали  змогу глибоко познайомитися з роботою школи, учителів, використанням інноваційних методів учителями на уроках, створенням умов для самореалізації особистості кожного учня шляхом впровадження у навчальний процес інноваційних технологій. Про діяльність школи, досягнення учнів та вчителів розповів директор, використовуючи мультимедійну презентацію.

      Заступник директора та учитель української мови і літератури Козак Л.О. презентувала роботу кабінету української мови та літератури, розповіла про навчально-методичне забезпечення, роздатковий, дидактичний матеріал, наявний у кабінеті, наочні посібники,  забезпечення навчального кабінету сучасним мультимедійним комплексом. Особливу увагу вчителі української мови звернули на нові сучасні стенди, розміщені у кабінеті як з мови та літератури, так і з літературного краєзнавства.

      Учителі словесності відвідали уроки української мови в 6 класі в молодого учителя Гордійчук Л.В. та в 7 класі в досвідченого вчителя Тузюк З.Ф.. Уроки як у вчителя з 33-річним стажем Тузюк Зінаїди Федорівни, так і у вчителя з 3-річним стажем Гордійчук Людмили Володимирівни відзначалися використанням різноманітних форм і методів інноваційної діяльності, використанням комп’ютерного забезпечення, проведені на високому науково-методичному рівні. Гарні відгуки про відвідані уроки висловили усі вчителі під час обговорення уроків, приємно те, що до участі в аналізі уроків долучилися молоді педагоги, які тільки починають свій педагогічний шлях, проте в повній мірі володіють методикою аналізу сучасного уроку.

      Увазі учасників семінару представлено загальношкільний проект «Моє село – краплиночка на карті», а саме: літературно-краєзнавчий аспект. Учні презентували проект за життям і творчістю письменника-сатирика П.І.Сідлецького «Стріляний горобець», інсценізували його прозові гумористичні твори.

      У шкільних коридорах, бібліотеці, актовій залі школи учителі української мови і літератури району з цікавістю розглядали різноманітні виставки до знаменної дати Тараса Григоровича Шевченка: конкурс малюнків, літературних  на шевченківську тему, виставку книг  Кобзаря та творів про великого сина України. 

     Учасники семінару відвідали виховний захід «Доля людини» - літературно-музичну постановку, присвячену 200-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка, за мотивами життя і творчості Кобзаря, народних звичаїв та обрядів, творів українських письменників, композиторів у постановці учителя української мови і літератури Козак Л.О.. Враження від побаченого залишилося незабутнє. Наскільки вдало підібрані персонажі, як гарно учні різних вікових категорій вжилися у свої ролі, як майстерно з душею кожен виконував свою роль, як вдало підібрані декорації. Складалося враження, ніби учителі побували на виставі не в актовій залі школи, а в справжнісінькому театрі. Постановка тривала понад дві години, але було настільки цікаво й захоплююче слухати твори Тараса Шевченка у майстерному виконанні учнів, що час пройшов непомітно. І виразне читання віршів, і виконання пісень на слова Кобзаря, і виконання танців, і гра юних акторів були дійсно бездоганними. У ході проведення свята брали участь батьки, вчителі, працівники сільської ради. Усі вчителі української мови і літератури району,  керівник районного методичного кабінету Касянчук Л.Л. висловили велику вдячність Людмилі Олександрівні Козак за її талант режисера, за значну роботу, проведену для вшанування великого світоча українського народу Тараса Григоровича Шевченка.

     Під час проведення методичного консиліуму від усіх вчителів району звучали слова захоплення й подяки вчителям української мови і літератури загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с.Тростянець, адміністрації навчального закладу за високий рівень проведення районного семінару.

     Високо оцінила проведення семінару керівник районного методичного кабінету Касянчук Л.Л., яка надала методичні рекомендації підвищення рівня викладання української мови і літератури у загальноосвітніх школах району, познайомила з документами Міністерства освіти і науки щодо проведення державної підсумкової атестації з української мови і літератури, зробила глибокий аналіз участі та результативності учнів у ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з української мови і літератури.

     Завершальним етапом роботи районного семінару учителів української мови і літератури була поїздка в містечко Вороновицю в музей відомого кобзаря України В.Перепелюка. Музей розміщений у старовинному палаці-маєтку Грохольських-Можайських ІІ половини 18 століття. Учителі захоплено розглядали експонати музею, особисті речі видатного кобзаря, слухали записи виконання пісень В.Перепелюком, доторкнулися до історії українського кобзарства. З цікавістю слухали екскурсовода та директора музею, які дбають про збереження культурної спадщини нашого народу. Також учителі-словесники відвідали Вороновицький музей історії авіації та космонавтики України.      

  Керівник районного методичного об’єднання                             Маринчук І.В.