Районний семінар керівників МО класних керівників у ЗОШ І-ІІ ступенів с. Жахнівка

      Віршованими рядками зустріли учасників семінару у вестибюлі ЗОШ І-ІІ ст. с. Жахнівка.  Напевно, гості були приємно здивовані, тому що  віршовані рядки декламували класні керівники школи.

   Всі гості із задоволенням познайомилися з навчальними кабінетами, навчально-методичним забезпеченням, з матеріалами виховної роботи класних керівників.

     У кабінеті української мови та літуратури була проведена інтерактивна екскурсія, присвячена 125 річниці із дня народження М. Я. Калиновича – вченого-мовознавця, літературознавця, перекладача, який народився в с. Жахнівка та вписав золоту сторінку в історію рідного краю. Екскурсоводи шкільного музею «Прабатьківські джерельця» під керівництвом вчительки української мови та літератури Г. І. Титко провели цікаву та змістовну екскурсію з елементами «вкраплення» англійської мови.

     Активну участь в обговоренні теми семінару взяли сільський голова Л. С. Мачай та соціальний працівник  Я. В. Дединський. Вони поділилися досвідом співпраці між школою, громадскістю та соціальними службами,  направленої на виховання  соціальнозахищенної, гармонійної, впевненої в собі особистості.

       Продовжили роботу семінару представленням моделі виховної системи школи.  Неординарним було представлення  кожного класного керівника, які, в свою чергу, звітували про впровадження державних ціннісних орієнтирів у  школі віршованими рядками:

                    Доля людська – це кольорова карта світу.

                    Тож, щоб на карті доль дітей виднілись чіткі лінії, а не пунктири,

                    Ми старанно впроваджуєм у виховання та освіту

                    Державні ціннісні орієнтри.

      Дуже сподобався  членам семінару виступ агітбригади «Долоньки щирі», яка переважно складалася з хлопчиків, учнів 8 і 9 класів.

                 Прийшла пора,  добро  творити.

                 Про толерантність нам поговорити.

 Діти з впевненністю, уважністю, щирістю розповіли про десять кроків на шляху до толерантності:

      1.Стати краще, вміти ставити себе на місце  інших;

      2.Співчувати;

      3.Бачити ширше, звертати увагу на особливості ситуації;

      4.Спиратись на свій досвід та інтуіцію;

     5. Будь активним;

     6. Розширюй коло спілкування;

     7. Знайомитись з іншими культурами;

     8. Не засуджувати і не оцінювати;

     9. Виховувати в собі вміння слухати;

    10. Спрямувати спілкування на розуміння.

     Класний колектив 4 класу піснею «Добрим будь» бажав усім присутнім добра. Учні 1 і 2 класів із захопленням співали про багатство людської душі. Свій активний відпочинок на рибалці продемонстрували учні 7 класу у пісні «Коропи, карасики». А дівчатка 6  і 7 класів зачарували присутніх  витонченим індійським  танком. Своє вміння знаходии вихід із будь-якої ситуації продемонстрували учні 6 і 7 класів у запальному таночку «Кадриль». А своїм чарівним та милозвучним голосом  вразила Білозуб Ольга, учениця 6 класу.

       Свій виступ учасники агітбригади  закінчили такими словами:   

Толерантність, одним словом -

Це повага до людей всіх.

Це відверта й щира мова,

І, звичайно, дружній усміх.

Це любов до самого себе.

І до своєї й чужої Батьківщини.

Це підтримка ближнього, як треба.

Повага до старого й до дитини.

Всім бажаємо вірних друзів,

Щоб не зрадили вас ніколи.

Й учнів вихованих, добрих,

Щоб хотілося йти до школи.

І надію маєм на те ми,

Що будемо всі жити в мирі.

І до нас завітати  обовязково

Вас запрошують «Долоньки щирі».

     Фінальної крапкою  було вручення учасникам семінару «Щирих долоньок», виготовлених власними руками учнів 5 класу.

     Надзвичайно вразила всіх своєю поетичною душею педагог-організатор О. В. Красівська, яка створила всі віршовані побажання, слова та сценарій виступу агітбригади, та присвятила вірш колишньому директору школи – Ірині Григорівні.

     Ексклюзивним стало вручення грамоти методисту районного відділу освіти Сороці І. Г. за підписами голови сільської громади Мачая Л. С., голови ради навчального закладу Титко Г. І., голови батьківського комітету Грищук І. Д. та голови учкому школи Мороз А. І.

     Зустрічала та вітала гостей, презентувала школу та педагогічний колектив, брала активну участь у роботі  семінару та тримала на контролі всі події в школі, жінка, яку учасники семінару, під час обговорення, назвали справжньою господинею навчального закладу – директор школи Т. І. Сковира.

     Завдяки клопіткій роботі методиста з виховної роботи районного відділу освіти Сороці І. Г. налагоджена співпраця між керівниками навчальних закладів, вчителями, батьками та учнівським колективом. Це дає змогу проконтролювати впровадження та результат  державних ціннісних орієнтирів  у навчально-виховний процес.   Ірина Григорівна зауважила складність та відповідальність  роботи класного керівника. Тож кожен семінар додає нам теоретичних знань та практичних навичок роботи з дітьми, адже змінюється не тільки час, а й діти. Тому нам, класним керівникам, потрібно завжди бути у формі, адже: 

Усе на світі ми робити вміємо і знаємо!

І кожен з нас до відповідальності звик,

Бо ж щоб не трапилося в школі, чи удома

Запитують відразу: «Хто класний керівник?»