Районний семінар директорів на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Тростянець

            14 листопада 2013 року на базі ЗОШ І-ІІІ ст. с. Тростянець відбувся районний семінар керівників шкіл на тему: «Інноваційно-діяльнісний підхід до навчання та виховання школярів як засіб підвищення ефективності підвищення навчально-виховного процесу створення виховуючого середовища у навчальному закладі».

У семінарі взяли участь: начальник відділу освіти Помацький О. Ф., завідувач районним методичним кабінетом Касянчук Л. Л., методисти відділу освіти Какулія Л. Л., Табачук О. С. і керівники загальноосвітніх навчальних закладів району (30 чоловік).

Адміністрація та колектив школи за допомогою продемонстрованих заходів довели, що робота з даного питання у школі є постійною та результативною. Семінар проходив у 2 етапи: теоретичний і практичний.

На початку семінару виступив директор школи Біліченко В. В. з теми: «Інноваційно-діяльнісний підхід до навчально-виховного процесу (управлінський аспект)». Під час своєї доповіді Біліченко В. В. використовував презентаційні матеріали, які розкривали суть теми. Директор школи розповів, що діяльнісний підхід активно використовується в роботі з учнями орієнтує в руслі сьогочасних ідей. Результатом даної роботи є  переможці та призери районних олімпіад. Ідея діяльнісного підходу виникла в дирекції школи. Протягом 2-х років опрацьовувалась та впроваджувалась у школі в роботу педагогів.

Практичну частину презентували з питання використання ІКТ в навчально-виховному процесі.

Вчителі школи Якімова В. В. (учителька фізики), Козак Л. О. (учителька української мови та літератури), Біліченко В. В. (учитель історії) презентували всім присутнім використання ІКТ на уроках. Показали, як можна застосовувати інноваційні технології на різних предметах, щоб зацікавити учнів та отримати позитивний результат.

Усі учасники семінару з цікавістю спостерігали за роботою «Школи молодого вчителя» за темою «Традиційні та інноваційні педагогічні технології. Чому надати перевагу», яку підготувала заступник директора з НВР Козак Л. О. Молоді спеціалісти стаж роботи яких становить від 1 року до 3-х (Гордійчук Л. В. – вчитель зарубіжної літератури і англійської мови, Біліченко О. Г. – вчитель етики, малювання, художньої культури, Кузьмінська Я. В. – вчитель початкових класів, Нагаєвська Я. Г. – вчитель початкових класів, Півовар С. В. – вчитель англійської мови).

Кожен молодий спеціаліст презентував інноваційні технології, які він використовував під час проведення уроків. А потім робився аналіз, де і на яких уроках можна використати даний вид діяльності і його позитив та негатив. Молоді педагоги активно долучилися до обговорення та зуміли довести свою точку зору.

Наступним етапом семінару було презентування діяльності педагогічного колективу по впровадженню проектних технологій «Моє село – краплиночка на карті». Директор школи Біліченко В. В. розповів, як у школі впроваджується та реалізується даний проект, що вже зроблено, і що потрібно ще зробити. Даний проект є краєзнавчим і буде завершений в 2015 році. Кінцевим результатом проекту мають бути написані нариси про історію села. Учні школи показали всім присутнім закінчені свої міні-проекти: «Сімейний альбом», «Родинне дерево» та інші.

На завершення семінару відбулося обговорення всіх побачених заходів. Зокрема, начальник відділу освіти Помацький О. Ф. відмітив, що у колективі є позитивні зрушення, молоді спеціалісти є активними учасниками навчально-виховного процесу. Школа досягла хорошого рівня у своїй діяльності. Завідувач районним методичним кабінетом Касянчук Л.Л. зробила детальний аналіз заходів та відмітила питання інноваційно-діяльнісного підходу до навчання та виховання учнів є актуальним на сьогоднішній день.

Директор Сутисківського НВК Пилявський В. В. – підкреслив, що у даній школі всі вчителі володіють інноваційними технологіями та вміють ними користуватися. Директор ЗОШ І-ІІ ст. с. Гриженці Могер Ю.Г. відмітив, що педагогічний колектив знаходиться у пошуку, має своє обличчя та позитивні надбання і деякі аспекти навчальної діяльності можна запозичити.

Всім учасникам семінару було роздано матеріали на дисках для використання у роботі.

Завідувач ПМПК                                        Л. Л. Какулія