Районний семінар – практикум вчителів початкових класів

21 лютого 2013 року на базі загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів с.Пиляви проведено районний семінар-практикум учителів початкових класів на тему: «Впровадження інтерактивних методів навчання на уроках читання в початкових класах». Високий рівень підготовки та проведення семінару кафедрою учителів початкових класів школи засвідчив серйозну кропітку роботу вчителів початкових класів, педагогічного колективу, тісну співпрацю з дирекцією школи.

Роботу семінару очолила методист відділу освіти Шаталюк Тетяна Василівна, яка озвучила план роботи. Представники освітянської родини – учасники районного семінару  учителів початкових класів розпочали роботу зі знайомства із навчальним закладом.

Гостей супроводжувала дирекція школи. Гостинно і сердечно проводила екскурс по школі директор Лаврова А.Ф. Учні початкових класів зустрічали гостей у своїх класних кімнатах, у цікавій віршованій формі розповідали про себе, шкільне життя.

Гості відзначили естетичне оформлення кожного куточка школи, навчальних кабінетів.

Після екскурсії гості зібралися в облаштованій для роботи класній кімнаті, директор школи Лаврова А.Ф. представила учителів початкових класів: голову методичного об'єднання Обертинську Т.Д., учителів Шеванюк Т.А., Ословську В.С., Пенешко О.В. Учні 1-4 класів щиро привітали учасників семінару веселими піснями, запальними танцями. Слова про рідну школу звучали з уст маленьких її мешканців особливо тепло, радісно, урочисто.

Практичний блок семінарурозпочався зпроведення відкритих уроків читання.

Учителька Шеванюк Т.А. провела урок позакласного читання на тему: «Хотіла б я піснею стати…Геній поетеси Лесі Українки». Урок проведено з використанням інтерактивних, інноваційних, інформаційних  технологій. Яскрава мультимедійна презентація, перегляд відеофільму, оформлення класу відповідно до теми уроку, різніформи роботи – все це сприяло високому рівню засвоєння знань.

Учні 3-го класу читали напам’ять поезії Лесі Українки, розігрували сценки, співали, грали в ігри, працювали в парах. Жодної втоми не відчули діти та колеги, що побували на уроці в Шеванюк Т.А. Присутні на уроці вчителі відзначили сценічну майстерність дітей, виразність читання, гарне зв’язне мовлення, уміння аналізувати, робити висновки.

У 1 класі вчителька Ословська В.С. провела урок-казку на тему: «Звук (ж), буква (же)». Формування в учнів фонетичного слуху, умінь читати склади, слова з буквою (ж), смс «Вінні –Пух та його друзі».

Присутні на уроці колеги відзначили цікаві моменти уроку: лялькову виставу проВінні-Пуха, перегляд мультфільма. На завершення уроку учні та гості ласували разом з героями казки чаєм з жасмином, бутербродами з медом і тортом - медівником.

Пенешко О.В., вчителька 4 класу, провела урок-театр на тему: «Кожна байка чогось навчає, від чогось застерігає. Езоп – перший байкар світу. Байка «Двоє приятелів і ведмідь». На уроці використано комп’ютерні технології (презентація до уроку), інтерактивні технології («Створення ситуації успіху», «Мікрофон»), технології театралізації. Учні вміють працювати самостійно в групі, складати міні-проекти, виділяти, порівнювати, аналізувати матеріал.

Відкриті уроки ще раз засвідчили, що інтерактивні технології навчання підсилюють ефективність засвоєння навчальних тем, заохочують до вивчення предмету, викликають посилений інтерес до нього, розвивають кругозір дітей.

Яскравим та творчим було проведення майстер-класу «Топіарій – дерево щастя» учителькою Обертинською Т.Д. Всі присутні мали змогу ознайомитися з технікою виготовлення топіарію, власноруч спробувати створити квіти з різних матеріалів.

Запропонована Обертинською Т.Д. презентація, практичні вправи викликали цікавість, жвавий інтерес у гостей семінару. На завершення майстер-класу кожен учасник семінару отримав «Дерево щастя» у подарунок з найкращими та найщирішими побажаннями.

Теоретичний блок семінару розпочала заступник директора з навчально-виховної роботи ШеванюкТ.А. Вона ознайомила з колективом закладу, основними напрямами роботивчителів початкових класів. Виступ заступника супроводжувався мультимедійною презентацією, що давало змогу учасникам семінару більш аргументовано сприймати почуте. 

Досвідом роботи поділилась голова методичного об'єднання учителів початкових класів Обертинська Т.Д. Вона запропонувала присутнім презентацію роботи методичного об'єднання, познайомила з темою роботи методоб’єднання, питаннями, над яким працюють учителі;  досягненнями у роботі, напрацюваннями щодо проведення позакласних та виховних заходів у початковій школі.

Розкриття теми семінару проходило через презентацію: «Інтерактивні технології навчання як засіб розвитку творчого потенціалу молодших школярів», яку представила Шеванюк Т.А.

Заступник директора ознайомила присутніх з моделями навчання, ознаками інтерактивної моделі, суттю, змістом, структурою уроку із застосуванням інтерактивних технологій; групами технологій, алгоритмом діяльності вчителя на уроці. Вчителям було запропоновано тест «Хто ти?», який визначає провідні риси людини. Свій виступ Шеванюк Т.А. закінчила словами давньоримського оратора Квинтиліана: «Що може бути чесніше й шляхетніше, як навчити того, що сам якнайкраще знаєш». Презентація довела, що використання інтерактивних технологій навчання у початкових класах на сьогодні є важливим моментом у навчально-виховному процесі, що допомагає вчителеві створити комфортні умови, відчути учневі свою успішність, будувати продуктивний освітній простір.  Емоційною і водночас релаксуючою була хвилинка-веселинка. Шеванюк Т.А. прочитала вірш Грицька Чубая «Коли сміються діти» та запропонувала переглянути відео-кліп «Посміхнись».

На засіданні «круглого столу» підсумки семінару підвела методист відділу освіти Шаталюк Т.В., яка відзначила високий науково-практичний та організаційний рівень проведення семінару. Ознайомила присутніх з методичними рекомендаціями щодо проведення ДПА в 4 класі. Своїми яскравими враженнями та побажаннями успіху поділилися і гості навчального закладу: Вишневська С.М. – вчителька Сутисківської ЗОШ І-ІІІ ст., Тригуба С.Л. – вчителька Тиврівської ЗОШ І-ІІІ ст., Мазур В.В. – вчителька Строїнецької ЗОШ І-ІІІ ст., Мельник В.П. – вчителька Селищанської ЗОШ І-ІІІ ст., Лавренчук А.О. – вчителька Гніванської ЗОШ І-ІІІ ст. №3, Кухарська Н.Б. – вчителька Ворошилівської ЗОШ І-ІІІ ст., Корольова І.А. – вчителька Сутисківської ЗОШ-інтернату І-ІІІ ст.

За підсумками семінару проведено анкетування серед присутніх учителів.

Учасники семінару залишали Пилявську школу з гарним настроєм, з бажанням працювати та творити.