Районний семінар – практикум вихователів старших груп дошкільних навчальних закладів
Відповідно до річного плану роботи відділу освіти та районного методичного кабінету на базі Гніванського дошкільного навчального закладу №5 «Дзвіночок», 11 березня 2016 року був проведений районний семінар – практикум вихователів старших груп ДНЗ району на тему: «Міні – музеї, як складова сучасного розвивального простору».
У роботі семінару взяли участь вихователі старших груп дошкільних навчальних закладів району, методист районного методичного кабінету Табачук О.С.
Учасників семінару зустріла завідувач дошкільним навчальним закладом Тихончук О.А., яка презентувала свій навчальний заклад, вказала на основні пріоритети ДНЗ. Із планом семінару ознайомила методист РМК Табачук О.С., яка звернула увагу на нову галузь педагогічної науки – музейну педагогіку, також відмітила, що створення міні – музеїв та інтеграція пізнавальної і художньої діяльності дає змогу значно урізноманітнювати освітній процес.
В практичному модулі учасникам семінару було запропоновано заняття – розвагу : « Віртуальна екскурсія по міні – музеях навчального закладу», яке провели вихователі Дацюк О.Г., Бушинська В.О.. Заняття проведено із використанням комп’ютерних технологій та з підібраними різноманітними формами роботи. Протягом заняття перед вихованцями ставились проблемні завдання та завдання з логічним навантаженням.
Семінар продовжив роботу екскурсією по навчальному закладі, під час якої вихователі презентували міні – музеї розвивального середовища кожної вікової групи.
Теоретичну частину семінару розпочала вихователь дошкільного закладу Дацюк О.Г. доповіддю на тему: «Значення міні – музею для всебічного розвитку дошкільників».
Продовжила теоретичну частину семінару вихователь Заступ І.А. виступом: «Міні – музей, як складова проектної діяльності». Теми: «Прийоми організації самостійної пізнавальної діяльності дошкільників у міні – музеях» та «Інтеграція пізнавальної та художньо – творчої діяльності дітей в процесі ознайомлення з предметами міні – музею» розкрили вихователі Басіста Н.С. та Бражевська О.О.
Професійний гончар Щербатих Володимир провів майстер – клас «Дива гончарства», в результаті якого, кожна група учасників семінару виготовила виріб із глини.
Аналітичний модуль продовжив роботу семінару круглим столом – «Обмін досвідом», під час якого всі обмінялись думками, побажаннями, пропозиціями, щодо створення міні – музеїв в ДНЗ.
У обговорені результативності проведення семінару вихователі старших груп учасники семінару відзначили високий науково – теоретичний і методичний рівень проведення, тому що на семінарі було систематизовано знання педагогів про організацію та створення міні – музею, як особливого розвивального простору.
Під час роботи семінару було вироблено рекомендації щодо вдосконалення навчально – виховного процесу в дошкільному навчальному закладі.