Районний семінар-практикум вихователів середніх груп на базі Гніванського ДНЗ №2 «Ялинка»

Згідно плану роботи районного методичного кабінету відділу освіти 25.03.2015 року на базі ДНЗ №2 м.Гнівані відбувся семінар практикум вихователів середніх груп за темою «Слухаємо музику природи».

У роботі семінару взяли участь 22 вихователі дитячих садків району.

В теоретичному блоці семінару завідувачем Ребедюк Г.В.  було візуально представлено роботу дошкільного закладу, його навчально-матеріальну базу, роботу вихователів в групах по створенню предметно-ігрового середовища.

Вихователь Яцюк Н.О. презентувала учасникам семінару відкрите заняття ознайомлення з природою + музика на тему «Казкова лабораторія».

Протягом заняття Наталія Олександрівна виховує в дітей екологічну культуру, гуманне й шанобливе ставлення до тварин, бажання берегти природу, вміння радіти спілкуванню з природним довкіллям в процесі пошуково-дослідницької роботи.  Під час проведення доступних дослідів малюки дізналися про основні властивості води, її значення в житті рослинного і тваринного світу. За допомогою тісної співпраці вихователя Яцюк Н.О та музичного керівника Біляєвої І.В. діти вчилися бачити красу весняного лісу крізь призму музики. Внесла свій вклад у проведення заняття вихователь Галущак О.Д., яка зіграла роль ведмедика – дослідника, який за допомогою своїх друзів – звірят у казковій лабораторії займалися пошуково-дослідницькою діяльністю з малюками.

З інформацією про екологічне виховання виступила вихователь ДНЗ Гнатенко О.Л. Акцентувала увагу на педагогічних надбаннях Василя Сухомлинського з даної теми, націлювала педагогів сформувати в дошкільнят пізнавальний інтерес.

В ході проведення семінару-практикуму задіяно активні нетрадиційні форми роботи з вихователями, а саме: робота в групах співробітництва, ділова гра, педагогічна вправа «Колаж» на тему: «Краса врятує світ».

По сучасному провела ділову гру вихователь ДНЗ Закревська О.І. надала інформацію присутнім про актуальні екологічні питання і дала настанови до них. Задіяла «дві скриньки» в які учасники семінару мають розкласти пропозиції, які сприяють впровадженню екологічного виховання в ДНЗ та фактури, що ускладнюють впровадження екологічного виховання в ДНЗ. Презентували пропозиції вихователі Будняк І.В. Слідянського ДНЗ та Гавриш Л.А. Тиврівського ДНЗ.

Вправа «Колаж» на тему «Краса врятує світ», метою якої є розвиток оригінальності і гнучкості мислення, стимулювання творчої уяви та фантазії, показала ділову роботу в групах співробітництва вихователів району. Вони зуміли створити два сюжетних малюнки – красу весняної природи очима дітей дошкільного віку.

В аналітичному блоці семінару вихователі обговорили нагальні питання екологічного виховання, висловили власні думки, щодо високого рівня підготовки та проведення семінару. Методист відділу освіти Шаталюк Т.В. сказала, що головним завданням педагога дошкільного закладу – створити  оптимальні умови для прояву пізнавальної активності всіх дітей і кожного з них зокрема. Активним засобом формування екологічної культури особистості є пошуково-дослідницька діяльність дітей. Особливість системи пошуково – дослідної роботи як структурного компонента всієї діяльності полягає в тому, що у дітей формуються здібності розглядати конкретні природні явища. Досліди – це важливий шлях до пізнання. Вони дають змогу не лише орієнтуватися у певних видах діяльності, а й раціонально сплановувати свої дії. Т.В. Шаталюк підтвердила, що семінар проведено на високому рівні, використано активні форми роботи, де були задіяні діти та дорослі ДНЗ, учасники семінару, побажала всім плідної співпраці та творчої наснаги.