Про підсумки проведення в загальноосвітній школі-інтернаті семінару вчителів духовно-морального спрямування

26 квітня 2018 року на базі ЗОШ-інтернату І-ІІІ ступенів смт Сутиски, у теплій, доброзичливій атмосфері відбувся районний семінар вчителів духовно-морального спрямування на тему: „Впровадження елементів інноваційних технологій і прийомів навчання з метою розвитку пізнавального інтересу учнів”.

На початку семінару заступник директора з виховної роботи Сапітура Л.М. виступила з презентацією навчального закладу, ознайомила присутніх з навчально-методичною та матеріально-технічною базою школи. Навчальний заклад працює за основною методичною темою: «Формування духовно багатої, компетентної особистості учня шляхом впровадження здоров’язберігаючого особистісно зорієнтованого навчально-виховного процесу». Методична тема виховної роботи педагогічного колективу школи-інтернату: «Забезпечення здоров’язберігаючого особистісно зорієнтованого підходу в системі виховної роботи педагогічного колективу в процесі формування компетентної, духовно багатої особистості учня».

Наступним етапом семінару був виступ вчителя етики загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів смт Сутиски Копиці В. А. про використання інноваційних технологій та прийомів на уроках етики. У підтвердження свого виступу учителька провела урок у 5 класі на тему: «Про красу, стиль, моду і добрий смак». Урок проводився нетрадиційно – у формі гри, яка називалася «Знімальний майданчик». Під час уроку вчителька показала різні інноваційні методи та прийоми : робота в групах, де кожна група («Мандрівники», «Служба предметної розвідки», «Творча група», «Дизайнери») презентувала свою роботу; «Мікрофон»; «Асоціативний кущ»; рольова гра «Бесіда з поняттям-персонажем»; руханка; створення проекту «Стиль вчителя», де кожна група фантазувала і створювала  стиль майбутнього вчителя, а потім презентувала свою роботу; гра «Точки зору»; «Фототест»; самооцінювання.

А також під час уроку вчителька Копиця В. А. показала елементи втілення ідей Нової української школи, а саме: колективна робота в групах, створення лепбука про моду, проведення інтегрованого уроку (взаємозв´язок з екологією – діти виготовляли моделі із підручних матеріалів, де показали, як потрібно берегти природу; трудовим навчанням – створювали стиль вчителя).

Після уроку учасники семінару побували на літературно-мистецькому турнірі «Найголовнішого очима не побачиш», який підготували і провели учителі зарубіжної літератури       Лісниченко Л.П. та Качнова В.В. Вчителі продемонстрували як можна виховати особистість за допомогою морально-етичних цінностей. Показали це на прикладі повісті «Маленький принц» автора Антуана де Сента Екзюпері.