Освітяни України вивчають досвід роботи лісівників й освітян Вінниччини
Осіннього погожого дня, 25 вересня загальноосвітня школа І-ІІ ступенів села Грижинці була в очікуванні гостей.
Представники кожної області України, Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації, Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, ДП «Вінницький лісгосп» , Тиврівської районної державної адміністрації завітали до школи для участі у проведенні Всеукраїнської науково-практичної конференції «Інноваційні соціально-педагогічні моделі розвитку творчої активності вихованців позашкільних навчальних закладів у процесі пошукової та дослідницько-експериментальної діяльності»
Щиро й привітно гостей зустрів піснею педагогічний колектив. Учні познайомили присутніх з колективом школи та її досягненнями.
Хвилюючою подією в роботі конференції стало закладання Алеї єдності, коли всі учасники своїми руками разом з дітьми висадили алею туї, як символ єдності, цілісності, неподільності України. Були тут і саджанці від Автономної Республіки Крим та Донецької і Луганської областей.
Всіх учасників конференції було запрошено в еколого-просвітницький центр для проведення засідання. Розпочав роботу конференції заступник Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації, який підкреслив, що лісівники Вінниччини й освітяни зробили велику справу для виховання у громадян України високої культури поведінки, бережливого ставлення до лісу, природи. Це справді реалізація на місцях європейського досвіду роботи з дітьми, населенням при вирішенні проблем екології. Адже робота поруч з дітьми – це ефективний виховний процес. Ніщо не дає такого позитиву, як земля і робота на ній. І для інноваційних підходів тут можливості необмежені.
Також на конференції виступили начальник відділу освіти Нижник О.Т., керівник прес-служби Вовк С.Т., головний лісник ДП «Вінницький лісгосп» Ільченко Є. В., директор загальноосвітньої школи Могер Ю.Г. Учасники семінару обговорювали головні напрямки екологічного виховання підростаючого покоління. Гості ознайомилися з роботою учнівського лісництва «Зелений світ», оглянули ландшафтний дизайн центру, розглянули практичну роботу членів учнівського лісництва «Як ми знаємо ліс».
Відбувся обмін досвідом учасників конференції, де мали змогу поділитися своїми напрацюваннями представники колективів з усієї України.
Еколого-просвітницький центр «Зелений світ» отримав нові адреси і можливість спілкування з однодумцями для обміну досвіду з питань екологічного виховання.
Робота науково практичній конференції була плідною, цікавою та змістовною.