Обмін досвідом – школа зростання учителя
28 жовтня 2014 року відбувся семінар учителів трудового навчання Тивріського району на тему «Школа творчого зростання учителів трудового навчання», який проходив на базі НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія № 2» м.Гнівань, був організований керівниками РМО вчителями трудового навчання Ю.Г. Могером (ЗОШ І-ІІ ст. с.Грижинці) та О.В. Кудирко (НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія № 2» м.Гнівань), методистом РМК відділу освіти ТИврівської РДА Н.С. Грицишиною.
На семінар були запрошені методист Вінницького районного МЦЗО Г.М.Продан та вчителі трудового навчання М.А.Мошняков (Агрономічненська ЗОШ І-ІІІ ст.), В.В. Юхнович (Прибузька ЗОШ І-ІІ ст.), з метою формування нових технологій та підвищення грамотності вчителів трудового навчання були проведені майстер-класи вчителями Вінницького району для педагогів Тиврівщини.
Г.М.Продан проаналізувала роботу кафедри трудового навчання Вінницького району та розкрила секрети потенційного зростання кожного творчого вчителя.
Обмін досвідом ознайомив учасників семінару з технологією «Мозаїки по дереву» та «Виготовлення виробів з тонколистового металу».
Мошняков М.А. представив в мультимедійній презентації різні види робіт з деревини: інтарсію, інкрустацію та маркетрі та інші. Зупинився на аналізі програм для трудового навчання та доречності впровадження технології «Мозаїки по дереву» в сучасний навчальний процес.
Юхнович В.В. в презентаційному матеріалі розкрив етапи виготовлення мініатюрних меблів з тонкого металу.
Вчителі трудового навчання Тиврівського району практично виготовляли картину із деревини та навчились поетапно працювати над виготовленням з жерстяних банок чудових елементів меблевої фурнітури.
Робота семінару була продовжена оглядовою та змістовною екскурсією на базі Гніванської станції юних техніків. Учасники семінару відвідали персональну виставку майстрині Л.О. Поворознюк на тему «Історія виникнення костюма». Вони ознайомились з історією одягу від доби неоліту до ХІХ століття. Усі роботи, представлені майстринею на ляльках-мотанках, вразили відвідувачів.
Через обмін досвідом, колективний пошук шляхів модернізації навчально-виховного процесу, упровадження нових методик і технологій навчання вчителі зростають як інтелектуально, так і професійно.
Методист РМК Н.С. Грицишина