Обласний семінар учителів світової літератури та російської мови в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів с.Селище

Кожний семінар – це прекрасне дійство, яке проводить навчальний заклад.

17 квітня 2013 року в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбувся незвичайний семінар – «Вивчення досвіду роботи кабінету «Літературна слава Тиврівщини» (завідувач кабінету учитель російської мови, директор школи Гавриш М.М.) обласним ІПОПП, кафедрою світової літератури та мов національних меншин (завідувач Коваленко Л.В.). Семінар проходив під керівництвом начальника відділу освіти Помацького О.Ф. та завідувача районним методичним кабінетом Касянчук Л.Л.

Зустріч гостей обласного семінару розпочалась із подорожі по Країні звичайного дива. Їх супроводжувала Фея та учні, які розповідали про казкові куточки території школи: галявину Золотаву, Кришталеву, Барвисту та  Гармонії, поле Свободи, майдан Визнання, стежини Віри, Надії, Любові та Поваги.

Учні гостинно зустрічали духмяним короваєм керівників районних методичних об’єднань учителів світової літератури та російської мови області.  

На ІІ поверсі навчального закладу гості мали змогу ознайомитись з творчою виставкою прикладного мистецтва керівника гуртка «Вишиваночка» Постернак Л.Ю.

Гавриш М.М. було презентовано роботу кабінету «Літературна слава Тиврівщини», починаючи з 2002 року. Учасникам семінару презентовано повністю оновлений кабінет, в якому на нових полицях шаф розміщено збірки поезій більше 60 поетів-земляків, медіатеку, методичні розробки заходів та збірки поезій, які видані кабінетом.

Завідувачем кабінету постійно ведеться пошукова краєзнавча робота,  проводяться зустрічі з відомими поетами-земляками.

В 2012 році, на основі зібраних матеріалів кабінету, було розроблено сайт «Літературна Тиврівщина», сторінки якого вмістили інформацію про поетів рідного краю: біографічні дані, поезії, фото, відео та аудіоматеріали, статті та відгуки про їх творчість.

Цікавим та змістовним був виступ начальника відділу освіти, який ознайомив гостей із досягненнями освітян району з питань матеріальної бази, обласних предметних олімпіад, позакласної, позашкільної роботи та ін.

Семінар продовжив свою роботу в актовій залі, де Гавриш М.М. презентувала виховний захід «Я починаюсь з отчої землі…», який поєднав естетичне оформлення шкільної території, Програму «Основні орієнтири виховання учнів 1–11 класів» та поезію поетів-земляків через літературну подорож «Країною звичайного дива».

На заході були присутні поети-земляки Красуляк Зоя Іванівна та Блонська Світлана Іванівна. Вони читали власні поезії, а Зоя Іванівна – під супровід гітари виконувала власні пісні.

Гості семінару взяли активну участь в обговоренні проведеного семінару. Багато гарних слів прозвучало на адресу завідувача кабінету Гавриш М.М.

Касянчук Л.Л. розповіла про роботу районного методичного об’єднання світової літератури та російської мови, керівником якого вона є. Вона сказала про те, що саме в Селищанській школі започатковано краєзнавчу роботу з вивчення літератури рідного краю. На базі школи проходив не один семінар учителів району та області, на яких було представлено роботу кабінету та ознайомлено з творчістю поетів Тиврівщини.

У підведенні підсумків обласного семінару-практикуму завідувач кафедрою світової літератури та мов національних меншин ІПОПП Коваленко Л.В. сказала про те, що досвід роботи завідувача кабінетом «Літературна слава Тиврівщини» Гавриш М.М. вивчався протягом двох років. На базі школи було проведено два обласних семінари, крім того, вона ділилася своїм досвідом роботи з учителями-словесниками світової літератури та російської мови, які перебували на чергових курсах підвищення кваліфікації.

Завідувач кабінетом Гавриш М.М. склала іспит на оцінку високого рівня. На цьому робота кабінету не завершується, а продовжується. Про це підтверджує емблема кабінету, до якої ведуть стежки поетів-земляків.

Поезія – це проростання хліба в озимім полі чистого листа. Це дороги, які ведуть поезії поетів-земляків на сторінки  книги «Літературна слава Тиврівщини». Дорога починається з отчого дому. І не можна йти у світ, не знаючи культури  рідного краю.