Нова початкова школа: реалії та перспективи
У країні розпочато активні процеси реформування загальноосвітньої школи. З метою якісної підготовки вчителів початкових класів в період модернізації початкової школи та забезпечення успішного переходу на новий зміст початкової освіти у 2018 році з 2016/2017 н.р. здійснюється апробація проекту Концепції початкової загальної освіти у двох школах області: Агрономічненській ЗОШ І-ІІІ ступенів та загальноосвітній школі І-ІІІ ст.смт. Сутиски. «Вінницька академія неперервної освіти» здійснює сплановану та систематичну роботу щодо створення науково – методичного супроводу процесу переходу початкової школи області на новий зміст освіти за новими програмами та навчально – методичним забезпеченням. З цією метою 22.02.2017 двері Сутисківської ЗОШ І-ІІІ ступенів були гостинно відчинені завідувачу відділу початкового навчання Комунального закладу ВАНО Лесіній О.В., методисту Галчевській Н.А., завідувачу методичним кабінетом районного відділу освіти Касянчук Л.Л., методисту відділу освіти Павленко О.М.
Учителі початкових класів охоче ділилися досвідом упровадження ключових змін до оновлених програм, демонструючи серію показових уроків. Так, учитель початкових класів Гараздій Г.А. ( 1-Б) провела інтегрований урок української мови з літературним читанням, у якому, ніби у віночку, уміло переплела матеріал вивчення букви «же» з бережливим ставленням до природи. У 2-А класі ( Франчук О.В. ) діти демонстрували неабиякі знання про дельфінів під час вивчення науково – художнього тексту. Учні володіли енциклопедичними знаннями про тварин, активно включалися у проведення уроку, а сама Олена Василівна уміло використовувала новітні методи та прийоми, які мало кому відомі.
Левицька Н.Ф. (4-В) побудувала свій урок у формі мовознавчого дослідження неозначеної форми дієслова, пов’язуючи вивчений матеріал із природознавством. ЇЇ вихованці показали себе знаючими , умілими працювати в групах, сяючими від спілкування з учителем, з однокласниками.
Найбільше гостям сподобалася окраса школи – діти. За словами обласних методистів, « ваші діти такі випещені, вилюблені, такі доглянуті, нічим не поступаються міським школярам, а що вже вчителі…»
Та мета відвідин працівників ВАНО – надати методичну допомогу з підвищення фахової майстерності вчителів початкових класів відповідно до нового проекту Концепції початкової загальної освіти. Засідання круглого столу відбулося у форматі запитань та відповідей з доброзичливими високопрофесійними порадами, компетентними настановами представників
Модератор проекту Лесіна О.В. проінформувала вчителів про зміст нормативних документів Міністерства освіти щодо модернізації початкової школи, Галчевська Н.А. проконсультувала педагогічних працівників з питання « Робота за оновленими програмами». Приєдналася до обговорення змін у початковій освіті Касянчук Л.Л. , яка планує долучити до впровадження Концепції усіх педагогів початкової школи району та провести обмін досвідом між школами.
Господиня школи Дідух М.Б. найбільше хвилювалася за проведення зустрічі, адже за освітою – учитель початкових класів, тому серйозні зміни, які впроваджують у початкову ланку освіти, пропускає через особисте бачення і впевнена, що вони необхідні освіті як ковток свіжого повітря у спекотний день, та запевняє, що Сутисківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ефективно впроваджує оновлені начальні програми початкової ланки в дію.
О.М.Павленко – методист відділу освіти