На серпневому засіданні учителі-філологи району діляться досвідом з використання на уроках української мови та літератури інноваційних методів навчання

 

Серпневі засідання методичних об’єднань вчителів – це аналіз досягнень за попередній навчальний рік та плани на майбутнє, спільна праця однодумців та передовий інноваційний досвід колег, методика на щодень та обмін думками у пошуках нових методів викладання навчальних дисциплін.


Учителі української мови та літератури району – найчисельніше та найпотужніше методичне об’єднання педагогів Тиврівщини, яке має гарні традиції у проведенні теоретичних та практичних семінарів, конкурсів учнівської та педагогічної майстерності, вивченні досвіду роботи колег та створенні методичних і навчальних посібників. Багато років очолює районне методичне об’єднання вчителів української мови та літератури району знаюча, творча, ініціативна завідувач районним методичним кабінетом Касянчук Людмила Леонідівна, яка докладає максимум зусиль для впровадження в роботу методоб’єднання найновіших та найсучасніших методів навчання.


Святкові й радісні зустрілися учителі-філологи району на засіданні методичного об’єднання, яке відбулося 27 серпня 2013 року в актовій залі Тиврівського ліцею. Робота засідання проводилася згідно плану, який було розроблено та розіслано відділом освіти по школах ще в кінці минулого навчального року, тому вчителі мали можливість ґрунтовно підготуватися до виступів та доповідей.


Актуальним питанням роботи методичного об’єднання стало опрацювання методичних рекомендацій викладання української мови та літератури у 2013-2014 навчальному році. Голова методоб’єднання Маринчук І.В. детально опрацювала з учителями методичні рекомендації та наголосила на обов’язковості їх дотримання під час викладання української мови і літератури. Також Маринчук І.В. поділилася досвідом роботи використання комп’ютерних технологій на уроках української мови і літератури.


Надзвичайно цікавими й корисними були виступи учителів з питань обміну досвідом, наставництва, впровадження нових методів навчання.


Ольшевська Т.М., учитель української мови і літератури Сутисківської школи-інтернату І-ІІІ ступенів, розповіла про застосування здоровязберігаючих освітніх технологій при викладанні української мови і літератури, наголосила на необхідності збереження фізичного та морального здоров'я учнів.


Бучинська Г.Е, учитель української мови і літератури Тиврівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, поділилася досвідом роботи з використання інтерактивних методів навчання, зокрема створення та захисту учнями мультимедійних презентацій.


Войтенко Г.Д., учитель української мови та літератури, розповіла про роботу з виразного читання, яка проводиться у школі як на уроках, так і в позаурочний час під час відвідування учнями гуртка з виразного читання.


Лісниченко Г.П., учитель української мови та літератури Яришівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, поділилася досвідом впровадження інтерактивних технологій на уроках української мови і літератури. Свій виступ підтверджувала мультимедійною презентацією.


Детальний аналіз навчальних програм здійснила Щеглова Л.В., учитель української мови і літератури Селищанської ЗОШ І-ІІІ ступенів, яка особливо детально зупинилася на програмах з мови та літератури для 5 класу.


Із новинами з курсів учасників семінару познайомила Стеценко Н.Г., учитель української мови і літератури Сутисківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, яка наголосила на значному фаховому та методичному зростанні вчителів під час проходження курсів.


На завершення роботи семінару Самохвал В.А., учитель української мови і літератури Сутисківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, презентувала у вигляді відеофільму роботу методичного об’єднання вчителів української мови і літератури району продемонструвала значні напрацювання вчителів української словесності, гарними справами згадала учителів, які зараз перебувають на заслуженому відпочинку, але значний вклад внесли у роботу методичного об’єднання учителів-словесників, це Баранюк В.С., Дячок М.Д., Коротинська Л.Д. та інші відомі педагоги.


Доброю традицією серпневого засідання стало щорічне відзначення ювілярів педагогічної діяльності. Ювіляри нагороджені подяками відділу освіти та книгами.


Попереду новий 2013-2014 навчальний рік, попереду знову олімпіади, конкурси, нові переможці, семінари, контрольні роботи – усе це під силу надзвичайно працьовитим, талановитим, творчим людям, які з любов’ю несуть рідне слово до дітей.