Районна учительсько - учнівська краєзнавча конференція, приурочена 365-річчю Краснянської битви
10 лютого 2016 року з ініціативи директора Сутисківського історичного музею «Слава» Тамтури А.В. та відділу освіти Тиврівської РДА, районного методичного кабінету відбулась районна учительсько - учнівська краєзнавча конференція, приурочена 365-річчю Краснянської битви, на тему «Визначний військовий і політичний діяч, один з організаторів національно-визвольних змагань українського народу, полковник брацлавський Данило Нечай».
У фойє Будинку культури розмістились виставки художньої, публіцистичної та наукової літератури про Данила Нечая та національно-визвольну боротьбу; картин та малюнків, присвячених козацькій добі; науково-пошукові роботи учнів загальноосвітніх шкіл.
Районна краєзнавча конференція зібрала усіх, хто шанує історію нашого краю, його героїчне минуле, усвідомлює значимість видатних подій попередніх століть, тих, кому не байдужа доля нашої України. В роботі конференції брали участь голова районної Ради Красовський Я.Й., запрошені почесні гості – меценати освіти, працівники відділу освіти та культури, голови територіальних громад, учасники антитерористичної операції, духовенство, краєзнавці, учителі, учні загальноосвітніх шкіл району.
На початку заходу було внесено державний прапор та прапори козацьких роїв 29 навчальних закладів району.
Кращі краєзнавці Тиврівщини Тамтура А.В., Коваль О.І., Кузьмич І.М. висвітлили тему козацтва на Тиврівщині та поділились досвідом роботи з козацької педагогіки.
Учні Сутиківської, Тиврівської, Строїнецької, Тиврівського ліцею та Гніванської гімназії №2 презентували свої наукові та творчі дослідження, приурочені Краснянській битві та Данилу Нечаю.
На конференції було презентовано збірку поезій «Данило Нечай – лицар козацького Поділля», в якій педагоги та учні загальноосвітніх шкіл представили минуле та сьогодення, розкриваючи світ любові до рідної землі, звитяги та подвигу.
На захід були запрошені учасники антитерористичної операції на чолі з головою районної спілки Танцем Дмитром, з вуст яких прозвучали настанови молодому поколінню.
Конференція завершилась вшануванням борців за незалежність України від козацьких часів до сьогодення.
Під час заходу лунали козацькі та сучасні пісні, декламувались авторські поезії, виступали гуртківці «Школи бойового гопака».
Матеріали конференції drive.google.com/open