Круглий стіл «Реалізація Концепції національно-патріотичного виховання дітей в умовах сьогодення»

«Національно-патріотичне виховання – справа не окремих предметів чи вчителів, а всього навчального закладу, всього суспільства», ці слова Міністра освіти і науки України Сергія Квіта, є лейтмотивами сьогодення.

З ініціативи відділу освіти та методичного кабінету Тиврівської райдержадміністрації 8 квітня 2016 року в актовій залі відділу освіти було проведено засідання «круглого столу» за темою «Реалізація Концепції національно-патріотичного виховання дітей в умовах сьогодення».

На засіданні були запрошені та брали участь:

-         Стебелєва Марія Григорівна – голова обласного Центру учасників АТО;

-         Бойко Віктор Володимирович – перший заступник голови райдержадміністрації;

-         Яремчук Олександр – голова Вінницького Цивільного Корпусу «Азов»;

-         Олещук Андрій Остапович – підполковник, військовий комісар Тиврівського району;

-         Краєвський Олександр – керівник народної Самооборони Тиврівського району;

-         Нижник Олексій Теофанович – начальник відділу освіти;

-         Бобровський Ігор – бойовий волонтер;

-         представники від кожного навчального закладу.

Круглий стіл було розпочато вступним словом начальника відділу освіти Нижника О.Т., який ознайомив з планом засідання після чого прозвучав Гімн України.

Працівник державнох служби у справах ветеранів та учасників АТО, голова правління ВО БВФ «Об’єднання волонтерів Вінниччини» Стебелєва М.Г. під час свого виступу акцентувала увагу присутніх на актуальності роботи всього суспільства з національно-патріотичного виховання, на важливій ролі у просвітницькій діяльності історичної пам’яті про тривалі державницькі традиції України. Марія Григорівна наголосила, що сьогодні виникла нагальна необхідність формування нового українця, що діє на основі національних та європейських цінностей, який любить і поважає свій народ, Батьківщину, державу, націю. І у цьому є доленосна і важлива місія саме освітян.

Не лише розбудова армії, але й підняття престижності служби у війську для підростаючого покоління стоїть зараз на порядку денному. Нинішні школярі через декілька років, коли досягнуть призовного віку, не повинні боятися іти служити, навпаки, вони повинні усвідомити, що бути вояком – не обов’язок, а честь. – звернув увагу Олещук А.О. – військовий комісар Тиврівського району, та приділив увагу ролі навчальних закладів у вихованні підростаючого покоління свідомими громадянами, зміцненню фізичної підготовки дітей.

Засідання круглого столу продовжила методист РМК відділу освіти Тиврівської РДА Сорока І.Г., яка довела до відома присутніх основні напрямки для обговорення:

-         концептуальні засади громадянського та національно-патріотичного виховання;

-         національно-патріотичне виховання дітей та молоді як пріоритетний напрямок державної політики у процесі формування сучасного громадянина та патріота України;

-         формування правової свідомості дітей та молоді; формування української національної ідентичності особистості у полікультурному освітньому середовищі;

-         громадянська освіта як чинник формування особистості громадянина та патріота України;

-         громадські організації в контексті формування активної громадянської та патріотичної позиції дітей та молоді.

Вона зазначила, що захід має на меті поділитися досвідом щодо системи роботи вчителів на уроках та в позаурочний час.

З доповідями та повідомленнями із даної тематики виступили учасники круглого столу:

-         Гнатова Надія – учениця 11А класу НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія №2» м. Гнівань, голова учнівської ради школи.

-         Тихоненко Тетяна Іванівна – заступник директора з виховної роботи ЗОШ І-ІІІ ст. с. Ворошилівка.

-         Осіковська Надія Вікторівна – заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОШ І-ІІ ст. с. Грижнці.

-         Оріховська Наталія Леонтіївна – вчитель географії ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Сутиски та мати учасника АТО.

-         Мельник Тетяна Юріївна – заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОШ І-ІІ ст. с. Велика Вулига.

-         Данилевич Марта Василівна – педагог-організатор Тиврівського ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі науки.

Всі учасники засідання презентували досвід роботи, поділилися родзинками творчості, взяли для себе цікаві форми проведення заходів, які мають на меті виховувати патріота України засобами мистецтва, краєзнавства, літератури, історії та спорту.

Педагоги засвідчили доцільність і необхідність проведення методичного заходу, оскільки подібні засідання розширюють кругозір, сприяють обміну досвіду й налагоджують містки між небайдужими до своєї справи людьми.

В обговорення включились педагоги-матері учасників АТО на Сході України заступник директора з виховної роботи ЗОШ І-ІІІ ст. с. Селище Чернишова Т.М. та вчитель географії ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Сутиски Оріховська Н.Л., які зазначили, що лише спільна робота школи та сім’ї допоможе виховати в учнів найкращі людські риси, національну свідомість. Хочеться вірити, що необхідні заходи сприятимуть вихованню в молодого покоління бажання будувати в собі упродовж життя храм патріотизму та любові до Батьківщини.

Традиційною стала підтримка військовослужбовців, учнями шкіл – діти неодноразово готували для нацгвардійців патріотичні подарунки, а саме: листи, листівки, малюнки, обереги та солодощі. Усі вони адресовані нашим солдатам, які захищають Батьківщину. Всі подарунки передані президенту ГО «Мольфар» Вотчар Ю.П. та голові обласного Центру учасників АТО – Стебелєвої М.Г.

Учасники круглого столу відзначили, що національно-патріотичне виховання дітей та молоді є актуальним в сучасних умовах стану країни. Це комплексна система і цілеспрямована діяльність органів державної влади, громадських організацій, сім’ї, освітніх закладів, інших соціальних інститутів, які формують у молодого покоління патріотичну свідомість, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, сприяння становленню її як правової, демократичної, соціальної держави.

Даний захід підтвердив, що в освітянських закладах Тиврівщини працюють енергійні, талановиті й креативні вчителі, які не байдужі до долі дітей і своєї країни.

Підсумком засідання круглого столу за темою «Реалізація Концепції національно-патріотичного виховання дітей в умовах сьогодення» учасниками прийнято резолюцію, яку рекомендовано надіслати в кожен навчальний заклад району та створено Раду з питань національно-патріотичного виховання при відділі освіти.