За досвідом у Деснянський район

Вже стали традицією виїзні семінари по обміну досвідом роботи освітян Тиврівщини. Так 17,18 липня 2012 року начальник відділу освіти О.Ф.Помацький разом з працівниками районного методичного кабінету, директорами та заступниками директорів загальноосвітніх шкіл, директорами позашкільних установ відвідали мальовничі окраси міста Києва.

Домовленість по обміну досвідом між освітянами Тиврівщини та Деснянського району досягнуто головою Деснянської райдержадміністрації Віктором Жеребнюком та головою Тиврівської районної державної адміністрації Віталієм Муляром в рамках підписання угоди про  співпрацю та співробітництво між Деснянським районом  м. Києва та Тиврівським районом.

Щиро розгорнув свої липневі спекотні вулиці, історичні пам’ятники, новобудови старовинний Київ перед гостями із Тиврівщини.

Під час дводенного перебування у Києві делегація освітян Тиврівщини відвідала навчальні заклади Лісового масиву – середню школу № 152 з поглибленим вивченням іноземної мови, Центр дитячої та юнацької творчості, масиву Троєщина –гімназію № 283.

Деснянський район,  один із десяти районів Києва, розкинувся у північно-східній частині міста. Як адміністративно-територіальна одиниця у складі Києва утворений 30 грудня 1987 року і названий Ватутінським на честь військового діяча Миколи Ватутіна. Ватутінський район у жовтні 2001 року було перейменовано на Деснянський.

Район займає загальну площу 14,8 тисяч га, кількість населення налічує близько 345,200 тисяч чоловік. До складу району входять кілька територіальних одиниць. Житловий масив Вигурівщина – Троєщина і селище Троєщина, житловий масив Лісовий і селище Биківня, зелена зона на Дніпровських островах, лісопарковий пояс. Також територією тече річка Десенка.

На території району розташовані підприємства хімічної, легкої, енергетичної, поліграфічної промисловості; академічні та галузеві науково-дослідні інститути, транспорті і будівельні організації. Утворена мережа соціальних об’єктів: освітянські та медичні заклади, громадсько-культурні і торговельно-побутові центри.

За кількістю закладів освіти Деснянський район посідає перше місце в м. Києві. На території району розташовано 11 вищих навчальних закладів різних  рівнів акредитації та форм власності та вищих училищ, 51 дошкільний заклад, 13 шкіл-садків, 33 загальноосвітні школи, 14 – спеціалізованих, 16 гімназій, навчально-виховний комплекс, 2 ліцеї, 4 позашкільних заклади.

Гостей з Тиврівського району зустрічали в гімназії № 283 м. Києва перший заступник начальника районного управління освіти Посталюк Т.К. Директор гімназії Гнатюк В.М. презентував для гостей в науковому ракурсі роботу з обдарованими дітьми та ідею  національного виховання.

В українських традиціях виховують дітей у гімназії № 283, яка також має назву «Козацька гімназія». Крім сучасних методик, за якими діти навчаються у гімназії, тут прищеплюють любов до традицій українського козацтва, народних звичаїв та культури.

Учасникам освітянського семінару були подаровані часописи про гімназію та проведені  учнівські позакласні заходи, а також книгу директора  гімназії В. Гнатюка «Національна школа – Київська гімназія № 283. Минуле. Сучасне. Майбутнє».

Тиврівчани висловили вдячність усьому педагогічному колективу за їх плідну і копітку працю. Особливо відмітили директори шкіл роботу з національного виховання у гімназії і  за словами гостей шкіл Тиврівщини  ідеї будуть  втілюватися у життя загальноосвітніх шкіл Тиврівського району.

Після багатогодинної роботи була організована оглядова екскурсія по місту. За вікнами автобуса мережили нові та старі багатоповерхівки Деснянського району, старий Дніпро та Дніпровський район, школи, університет ім. Т.Г. Шевченка, Золоті Ворота. Маршрут проходив по Броварській  трасі, Київській Венеції – Русанівці, Подолу, Михайлівській площі. Екскурсовод Тарасенко Є.М., методист з краєзнавчої роботи Центру дитячої та юнацької творчості Деснянського району, познайомила з стародавніми легендами, місцями, топонімікою та з сучасним досягненням промисловості та культурного життя Правобережного й Лівобережного Києва.

Екскурсію завершило відвідування педагогічними працівниками Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Наступного дня  роботи освітян  семінару по обміну досвіду брали участь  голова Деснянської райдержадміністрації В.М.Жеребнюк та начальник районного управління освіти О.В. Шурко.

У середній школі № 152 гостей привітав голова Деснянської райдержадміністрації Віктор Жеребнюк.

- Сьогодні районна влада розвитку освітньої галузі Деснянського району надає пріоритетне значення, тому, мабуть, освітяни стали першими, хто розпочав процес співпраці між Деснянським та  Тиврівським районами. Сподіваюся навчальним закладам Деснянського району є чим поділитися із колегами. В багатьох школах району впроваджено новітні технології навчання, класи обладнано сучасною технікою, що модернізує процес навчання. Цього року розпочинаємо пілотний проект «Школа повного дня» на базі середньої школи № 275, вводимо картку школяра, що дасть можливість контролювати перебування у школі кожного учня. І це лише початок, - зазначив Віктор Жеребнюк.

Директор загальноосвітньої школи № 152 м. Києва Вітечек Н.І. розповіла про Всеукраїнський експеримент з використанням інноваційно-комунікаційних технологій та міжнародні відносини з іншими навчальними закладами Росії.

20 загальноосвітніх навчальних закладів Деснянського району залучено до експериментальних програм. В районі діє банк інноваційного педагогічного досвіду вчителів та керівників закладів освіти, який включає авторські методики та узагальнений передовий педагогічний досвід.

Освітяни великих шкіл зацікавились експериментом вивчення іноземних мов в поєднанні з інноваційно-комунікаційними технологіями.

Роботу районного науково-методичного центру представляла директор  Серба Г.М., яка розповіла про моніторингову систему вивчення навчального процесу загальноосвітніх навчальних закладів Деснянського району.

А от про те, яким чином організовано у Деснянському районі роботу із дітьми в позаурочний час, освітяни Тиврівщини дізналися, відвідавши Центр дитячої та юнацької творчості. Тут гості ознайомилися із роботою народного дівочого танцювального ансамблю «Слов´яночка», відвідали зразкові музеї «Хата моєї бабусі» та «Велика Вітчизняна війна у фронтових долях земляків», екологічний центр.

Директор Центру юнацької та дитячої творчості Кібардіна Н.П. розповіла про роботу позашкільної ланки у районі та поділилась педагогічними наробками з педагогами Тиврівського району.

Начальник відділу освіти Тиврівської райдержадміністрації О.Ф. Помацький та начальник районного управління освіти Деснянської райдержадміністрації м. Києва О.В. Шурко обмінялись враженнями від  плідної спільної дводенної роботи. Багато цікавих та новітніх передових ідей запозичать директори загальноосвітніх навчальних закладів та будуть втілювати у роботу освітніх закладів району.

Ми педагоги і повинні крокувати в ногу з часом, тому що учень потрібен нашій державі креативний, непересічний, і таким повинен бути й педагог, який формує новий світогляд покоління.

Успіхів вам освітяни в реалізації ваших задумів та виховання майбутнього України.