Педагогічний досвід - запорука успіху
Сучасній школі потрібні висококваліфіковані педагогічні працівники, які постійно шукають і знаходять найбільш ефективні форми і засоби вирішення завдань навчання, виховання, розвитку учнів, підготовки їх до життя. Виконання цих завдань потребує пошуків шляхів удосконалення всіх ділянок методичної роботи.
Як зазначив начальник відділу освіти О.Ф. Помацький, методична служба відділу освіти сприяє розвитку педагогічної творчості, росту культури праці вчителя. В основі її роботи лежить вивчення й поширення досвіду працелюбів, які в постійному прагненні до професійного зростання.
Чергове березневе засідання методичної ради було присвячене трансформуванню нових ідей в реальну педагогічну практику. Власний цікавий і багатий досвід цього разу презентували бібліотекар Тиврівського ліцею - інтернату Чехова Т. С. та учитель фізичної культури Василівської СЗШ I-II ступенів Троянчук Н. О.
Завідувач методичного кабінету відділу освіти Касянчук Л. Л. зазначила, що особливе місце в методичній роботі займає цілеспрямована організація передового педагогічного досвіду на тих ділянках, на яких важко домогтися належних результатів, тому заслуговує на поширення досвід бібліотекаря Чехової Т. С., яка створює в навчальному закладі творчий настрій, пропагує культ книги, інформативно забезпечує учнівський та педагогічний колективи найновішими досягненнями психолого-педагогічної науки і практики.
Із глибоким аналізом діяльності бібліотекаря Тетяни Степанівни виступила методист районного методичного кабінету Какулія Л. Л. Саме їй належить ініціатива узагальнити досвід бібліотекаря і поширити його серед колег. Бібліотечні уроки, розмаїття виставок, створення електронної бібліотеки в навчальному закладі, інноваційні технології організації масової роботи з ліцеїстами, педагогами – це далеко не повний перелік реальної роботи бібліотекаря, що їх окреслила Лідія Леонідівна.
Як одержиму добром людину , яка щодня відкриває учням джерела духу і думки, охарактеризував бібліотекаря директор цієї установи Подзігун Андрій Михайлович, зазначивши, що велика заслуга в навчальних успіхах Тиврівського ліцею-інтернату є і Тетяни Степанівни. Її співпраця з педагогічним колективом в роботі з обдарованнями дітьми досить плідна. Бібліотекар виховує в учнів справжній смак до книги, дбає про те, щоб молоде покоління не було безлике, сіре, бездуховне. У стінах бібліотеки працює школа інформаційного пошуку, адже фахівець спромоглася переконати читачів, що «тільки той володіє світом, хто володіє інформацією». У шкільній бібліотеці завжди людно, як і в читальному залі, де панує атмосфера доброзичливості, уваги толерантності. Чехова Т. С. є незамінним порадником і дітям, і дорослим у безмежному книжковому світі.
Викликала інтерес у присутніх слайдова презентація Чехової Т.С. У ній фахівець продемонструвала можливості шкільної бібліотеки, ознайомила з багатогранністю своєї роботи, яка, безсумнівно, позначилася на обдарованих дітях .
Схвальні відгуки підходу до справи Чехова Т. С. отримала від членів методичної ради Сороки І. Г., ШаталюкТ. В., Мосієнко С. А., Бондарчук І.К., Чорної І.П.
Щиру вдячність Тетяні Степанівні за створення електронної бібліотеки висловили присутні на засіданні філологи Самохвал В. А. , Бондарчук І. К. … Вони, як ніхто інший, розуміють прогресивний крок бібліотекаря назустріч читацьким інтересам школярів та педагогів-літераторів.
Тісно переплітається із сьогоденням і є актуальним в галузі освіти педагогічний досвід учителя фізичного виховання ЗОШ I-II ступенів с. Василівка Троянчук Наталії Олегівни. Пошуковим полем педагога «Розвиток фізичних здібностей учнів на уроках фізичної культури».
Із інформацією про суть досвіду, його актуальність, вчительську майстерність виступила методист районного методкабінету Мальована Л. М. Людмила Миколаївна відстежила результативність роботи педагога, акцентувавши увагу на тому, що основою фізичного виховання є повноцінний розвиток особистості, сформованість її фізичних здібностей, зміцнення здоров’я, гармонія тіла і духу. Вихованці Наталії Олегівни – активні учасники усіх спортивних змагань різного рівня, неодноразові переможці з таких ігрових видів спорту, як волейбол, баскетбол. За результатами районного рейтингу Василівська школа входить до першої п’ятірки кращих навчальних закладів району за спортивними досягненнями і в цьому чимала заслуга вчителя фізичної культури Троянчук Н. О.
Роботу, позитивні досягнення Наталії Олегівни проаналізував директор школи с. Василівки Сидорук В. Н., відзначивши діяльність освітянки, яка дбає, щоб вихованці вступали в самостійне життя фізично здоровими, досвідченими.
Людиною душевної краси, глибоких знань з активною життєвою позицією постала Наталія Олегівна у виступах голови методичної ради Касянчук Л.Л., членів методичної ради Грицишиної Н. С., Сороки І. Г., Шаталюк Т. В.
Велику зацікавленість учасників заходу викликала мультимедійна презентація досвіду вчительки. Вона засвідчила, що Троянчук Наталія Олегівна дійсно творець навчально-виховного процесу з фізичного виховання, чий досвід заслуговує на схвалення та впровадження.
Засідання методичної ради закінчилося та не завершилося цілеспрямована робота відділу освіти з активної підтримки творчих учителів., які сіють зерна новизни.
Член методичної ради
Самохвал В.А.