Перемога на державному рівні

           25-28 листопада цього року в Києві тривав Всеукраїнський конкурс майстерності педагогічних працівників «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка-2013» під гаслом: «Усе починається з краплі натхнення». Організаторами конкурсу були Міністерство освіти і науки України, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді, Національний центр «Мала академія наук України». Конкурс відбувався у Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді та школах Києва. Учасники конкурсу - переможці обласного етапу представляли власний досвід та досягнення за секціями: фізкультурно-спортивна робота, військово-патріотичне виховання, спортивний туризм, краєзнавство, дослідницько-експериментальна робота. Вінницьку область представляв учитель історії навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - гімназія №2» міста Гнівані, керівник історико-краєзнавчого гуртка Вінницького обласного центру туризму, спорту, краєзнавства та екскурсій Коваль Олександр Іванович. Загальна кількість конкурсантів становила 62. Це досвідчені педагоги, віддані своїй справі, за плечима яких великий досвід та рідні Департаменти, відділи освіти, школи, позашкільні навчальні заклади.

Коваль О. І. представляв секцію військово-патріотичного виховання. Він привіз досвід козацької педагогіки: розробки занять гуртка, уроків, масових заходів, слайдові презентацію, успіхи учнів на обласному, державному та міжнародному рівнях, відеофільми про роботу з учнями. Крім цього, були проведені відкриті заняття з учнями 235-ї школи ім. В. М. Чорновола міста Києва. За підсумками конкурсу Коваль О. І. посів друге місце, отримавши диплом, кубок та бібліотеку цінної літератури. Це заслужена перемога, так як гніванські учні п'ять разів були учасниками та переможцями військово-патріотичної гри «Сокіл -Джура» на обласному та республіканському рівнях, сім разів змагались на Хортиці із українських єдиноборств, виборовши два кубки; тринадцять разів підкорили Говерлу, перемогли на Всеукраїнському фестивалі військово-патріотичної пісні «Сурми звитяги» у Львові; вперше в Україні здійснили експедиції «Гетьманськими столицями України», «Тарас Шевченко на Вінниччині», «Загадкове трипілля», «Місцями козацької слави Вінниччини»; неодноразово перемагали на предметних олімпіадах та турнірах з гуманітарних предметів на державному рівні; чотири рази брали участь у Всеукраїнських краєзнавчих конференціях у місті Миколаєві, відмінно захистивши наукові дослідження, отримавши сертифікати та дипломи. Разом із школою козацького гарту (керівник Бегас Р. А.) систематично проводить козацькі таборування та змагання у районі. Також беруть участь у різних заходах на теренах Вінницької області, за що вкотре нагороджені поїздкою до легендарної Хортиці.

Коваль О. І. за 32 роки роботи в школі удостоєний звання «Відмінник освіти України», «Учитель-методист», нагороджений  знаком «В.О. Сухомлинський», медаллю «20 років незалежності  України», орденом «Івана Богуна», іменним годинником. Він тричі перемагав у обласних конкурсах майстерності педагогічних працівників. Це також перемога батьків, учителів, методистів, які доклали чимало зусиль до виховання підростаючого покоління у дусі патріотизму. Слід зазначити, що козацька педагогіка далеко обійшла тренерів із східних єдиноборств, льотчиків, правоохоронців, військових, які брали участь у конкурсі.

Тиврівщина має великий потенціал: майстрів педагогічної справи та здібних учнів, які гідно представили Вінницьку область в Україні.