Орієнтири району: розширення Шкіл сприяння здоров'ю

Чудовий січневий ранок напередодні Водохреща. У фойє Сутисківської ЗОШ І-ІІІ ступенів учні у святковій шкільній формі, які з цікавістю й очікуванням позирають на вхідні двері, адже у їхній школі відбудеться виїзне засідання колегії районного відділу освіти. Приїдуть члени колегії на чолі з начальником відділу освіти Помацьким О.Ф., директори шкіл, керівники позашкільних навчальних закладів, всього близько п’ятдесяти чоловік відвідають їх другу домівку. Дзвінкою піснею – гімном школи «Сутиски» (слова та музику написав Володимир Івасик) зустрічають гостей учні та вчителі освітнього закладу. В атмосфері теплих поглядів, щирих посмішок, доброзичливості учасники колегії відчувають себе невимушено і піднесено. З цікавістю слухають розповідь директора школи Дідух М.Б. про пріоритетні напрямки діяльності колективу, спрямовані на формування освітнього простору, орієнтованого на особистість учня, його індивідуальність, розвиток творчих здібностей та обдарувань вихованців. Керівник зазначає, що історичний шлях школи уквітчаний доброю славою, гідними випускниками, гарними традиціями, активним сьогоденням і перспективним майбуттям. Нічого не ховається від пильного ока директорів шкіл: відзначають сучасний дизайн вестибюлю, новий інтер’єр шкільних коридорів. Інформаційна насиченість стендів пробуджує бажання дізнатися чим живе навчальна установа. Відрадно господарям спостерігати за зацікавленим виразом облич гостей, а це говорить про те, що їхня школа сподобалася членам колегії.

Піднявшись на другий поверх, освітяни мали можливість послухати творчі звіти гуртківців, відвідати майстер-класи «Таланти школи». На шкільній виставці були презентовані творчі результати гурткової роботи, зокрема, гуртка «Юний еколог» (керівник Завальницька С.О.), літературної студії «Пегас» (керівник Токарчук Л.П.), туристсько-краєзнавчого гуртка «Краяни» (керівник Заремба І.В.), математичного гуртка «Юні Піфагори» (керівник Загоруйко І.В.), виставку молодших учнів із «Школи квілінгу» (керівник Когутяк В.В).

Та справжнє диво відкрилося очам новоприбулих, коли гостинно відчинилися двері актової зали. На шкільних столах були виставлені дивовижні рукотворні витвори мистецтва: картини, вишивки, в'язані вироби, гаптування, вироби із бісеру, паперу, величалися ляльки-мотанки, ляльки-оберіги, дитячі іграшки. На виставці представлені були як роботи дітей, так і їхніх батьків, учителів. У кожній роботі простежувалась своя неповторна ідея, своя історія, казка і кожна з них, безсумнівно, варта уваги і пошани. А скільки емоцій та схвильованих відгуків гостей дістали фотомоменти та стіннівки «Презентуємо клас». Класні керівники та їх учнівські колективи представили себе різнобічно, творчо та яскраво.

Учасники колегії мали можливість оглянути виставку науково-методичних праць, посібники, видані педагогами Сутисківської ЗОШ І – ІІІ ступенів. А їх таки чимало, зважаючи на якісний потенціал навчального закладу: із 49 вчителів 25 мають вищу категорію, 9 учителів-методистів, 11 присвоєно звання «старший учитель», Франчук О.В. нагороджена медаллю В.Сухомлинського.

«Усі педагоги активно працюють над темою модернізації освітнього процесу на основі особистісно - орієнтованого навчання та виховання, - зазначила у своїй мультимедійній презентації директор школи Дідух М.Б., - тому і колоситься шкільна нива обдаруваннями».

38 призових місць у районних шкільних олімпіадах на рахунку школярів у 2011 році. Пишається ними школа і при поважних гостях влаштувала їм свято «Зорепад талантів». Кожен переможець на синьому небозводі чіпляв свою зірку. Зала, в якій проходило дійство, сяяла від усмішок, тепла, чудового співу, танців.

На завершення свята з неба спустилися «янголята» зі щирими побажаннями добра, злагоди, вручивши гостям обереги. І розкотисто, радісно зазвучала колядка з уст учителів школи, підтримана усім залом.

Хоч на цей день припадав свят-вечір, директори свою роботу продовжували, бо тут зібралися ділові люди, для кого школа – це ціле життя.

Відкрив засідання колегії начальник відділу освіти Помацький О.Ф., який у своєму вступному слові зауважив, що виїзні засідання на базі шкіл району даютть можливість ознайомитися з кращим досвідом роботи навчальних закладів з питань впровадження у навчально – виховний процес педагогічних інноваційних технологій.

На засіданні колегії відділу освіти методисти Кроча О.М. та Орищук Д.Т. інформували про виконання рішення попередньої колегії «Про хід виконання колегії відділу освіти від 19.05.2010 року» «Про хід виконання районних програм «Вчитель» та «Обдарована молодь Тиврівщини».

Ольга Михайлівна відзначила, що у загальноосвітніх закладах педагогічні колективи здійснюють педагогічну профорієнтацію серед учнів. У 2011 році видано 15 цільових направлень для вступу до педагогічних закладів. Значно покращилось стажування молодих спеціалістів і робота «Школи молодого вчителя» та «Школи молодого керівника».

Дмитро Трифонович відзначив, що відділ освіти приділяє належну увагу роботі з обдарованою молоддю. Ця робота проводиться шляхом реалізації та діяльності шкіл нового типу: Тиврівського ліцею-інтернату та альтернативної загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 1 ім. А.С. Макаренка розвитку здібностей дитини. Крім того відділ освіти організовує доцільне використання варіативної частини навчального плану для поглибленого вивчення шкільних предметів та використання факультативів, гурткової роботи. Результатом такої роботи є те, що за підсумками 2010-2011 н.р. учні шкіл району вибороли 15 перемог в ІІІ етапі обласних предметних олімпіад, що дало можливість району війти в число 5-и кращих районів області. В районі напрацьовано позитивний досвід роботи з талановитою та обдарованою молоддю. По програмі «Обдарована молодь Тиврівщини» кращим учням шкіл виплачуються семестрові стипендії.

Основною темою подальшого обговорення роботи колегії був виступ методиста районного методичного кабінету Сороки І. Г. «Про хід реалізації програми «Школа сприяння здоров'ю» педагогічними колективами загальноосвітніх шкіл району». У співдоповіді виступили та доповнили своїми практичними ідеями члени колегії : Могер Ю.Г. (директор ЗОШ І-ІІ ст. с. Грижинці), Бондарчук Г.М. (директор ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 м. Гнівань). Порохня В. П. (директор ЗОШ І-ІІІ ст. с. Строїнці) розповів про реалізацію програми «Школа сприяння здоров'ю» за 9 напрямками протягом останніх років у закладі. До виступу долучилась директор ЗОШ І –ІІІ ст. с. Селище Гавриш М. М.

Методистом Крочею О.М. було проінформовано «Про діяльність відділу освіти та адміністрації загальноосвітніх навчальних закладів з питань добору, призначення та підвищення кваліфікації керівних та педагогічних кадрів району». Визнано організаційно-управлінську діяльність закладів освіти з питань добору, призначення та підвищення кваліфікації керівних та педагогічних кадрів закладів освіти району у 2011 році на належному рівні. Відзначено цілеспрямовану діяльність керівників шкіл Бондарчук Г.М., Бондарчук І.К., Порохні В.П., Гавриш М.М., Подзігуна А.М., Дідух М.Б., Жовміра А.О., Яцухно Н.І., Могера Ю.Г., Решетнік Г.П., Єфімчук Л.І.,Сковири Т.І., дошкільного навчального закладу Франишиної Г.В. в здійсненні добору і розстановки педагогічних кадрів, вдосконаленню їх фахової та професійної майстерності.

Завідувач психолого – медико – педагогічною консультацією Какулія Л.Л. та методист Мосієнко С.А. у спільному звіті психологічної служби та психолого-медико-педагогічної консультації відділу освіти інформували про виконання міжгалузевої комплексної програми «Здоров'я нації на 2002-2011 роки» та про Єдину комплексну правоохоронну програму на 2002-2011 роки.

Директор Тиврівського БДЮТ Єнютіна О.Ф. презентувала досвід роботи керівника гуртка «Пішохідний туризм» Моцного А.В. Керівник гуртка Строїнецької ЗОШ І-ІІІ ступенів розкрив тему «Навчання основам здорового способу життя – важлива умова формування та розвитку творчих здібностей вихованців на заняттях гуртка «Пішохідний туризм» за допомогою відеопрезентації.

Рішенням колегії також були затвердженні нормативні документи відділу освіти: «Річний план роботи відділу освіти на 2012 рік», «Регіональна Концепція виховної діяльності навчальних закладів району на 2011-2015роки».

Кроча О.М. виступила з інформацією про порядок встановлення доплат керівникам освітніх установ Тиврівського району за високі досягнення у праці, виконання важливої роботи, складності та напруженості в її реалізації.

Підводячи підсумки роботи колегії начальник відділу освіти Помацький О.Ф. відзначив високий рівень підготовки до проведення колегії дирекції та педагогічного колективу Сутисківської ЗОШ І – ІІІ ст., визначив перспективи розвитку щодо реалізації рішеь колегії в навчальних закладах району з обговорених питань.

Завдання колегії стало ще одним новим рядком життєпису діяльності районного відділу освіти.

Методист РМК відділу освіти Грицишина Н.С.