Учителі-словесники району на гостинах у Лесі Українки
Як непросто учителям залишити улюблені шкільні справи, щоденні учительські турботи й вирушити в подорож, але з яким задоволенням учителі словесності району на чолі з керівником районного методичного кабінету Касянчук Людмилою Леонідівною відвідали нещодавно Новоград-Волинський на Житомирщині – батьківщину дочки Прометея, всесвітньовідомої української поетеси Лесі Українки. У цьому році ми вшановували 100-річчя від дня смерті письменниці, у школах проведено різноманітні заходи. Поїздка до будинку, де народилася та проживала в дитячому віці Лариса Петрівна Косач, залишила незабутнє враження.
У Новограді-Волинському нас привітно зустрів невеликий ошатний будиночок у центрі міста, з дерев’яними віконницями, з мережаним ганком, з доглянутими клумбами. На будинку меморіальна дошка «У цьому будинку народилася Леся Українка». Стежка до будинку-музею не заростає ніколи, їдуть та йдуть сюди дорослі й діти, щоб вшанувати пам'ять про велику українську поетесу. Нас радісно зустріла й привітала екскурсовод музею, жінка, яка 48 років свого життя працює в музеї та досконало володіє усіма відомостями про життя та творчість Лариси Петрівни Косач, родину Драгоманових. Зачаровано слухали учителі розповідь немолодої жінки про дитячі роки Лесі Українки, її перебування в Новоград-Волинську, стосунки з братами й сестрами, любов до рідних, особливо до дядька Миколи Драгоманова, про творчість поетеси, переборювання нею важкої невиліковної хвороби. Особливо усіх вразила кімнатка, у якій народилася Леся Українка, невеличка, але тепла й світла, там збережено її речі, старовинні меблі нагадують про гарні та вишукані смаки її родини. На жаль, не всі речі й меблі збереглися, частина з них подарована музею жителями міста.
Кожна кімната музею містить інформацію про різні періоди життя Лесі Українки, зібрано та впорядковано її книги, матеріали, що висвітлюють світову велич поетеси. Завершення екскурсії проходило в літературній вітальні, де вчителі-філологи долучилися до творчості Лесі Українки, задавали багато питань екскурсоводу, висловили вдячність працівникам музею за гостинність та прекрасну зустріч, написали слова подяки у книзі відгуків. І хоча екскурсія тривала понад дві години, ніхто не помічав плину часу, на гостинах у Лесі Українки всім було світло й затишно на душі.
Учителі словесності надзвичайно допитливі, тому з цікавістю відвідали Музей космонавтики у місті Житомирі. Усіх вразили макети космічних супутників, різноманітні космічні апарати, речі космонавтів, моделі космічних ракет. З цікавістю слухали екскурсовода та дивувалися з того, що може створити людина, щоб подолати силу тяжіння й злетіти у небо до зірок.
Подорож на Житомирщину освітян Тиврівщини засвідчила бажання вчителів долучитися до скарбниці життя та творчості Лесі Українки - великої української поетеси зі світовим ім’ям. Учителі щиро вдячні керівнику районного методичного кабінету Касянчук Людмилі Леонідівні за організацію незабутньої подорожі на гостину до Лесі Українки.