День вчителя святкуємо у Львові

Останні вересневі дні залишають в серцях педагогів приємні відчуття та спогади від щирих привітань учнів, колег, знайомих.

Педагогічні працівники – це будівельники людських душ, а кожна душа формується не за один рік. Чим досвідченіша та цікавіша сама особистість учителя, тим прекрасніше стає слово педагога. Тому напередодні Дня працівника освіти було організовано відділом освіти та районною профспілкою працівників освіти і науки України поїздку до міста Львова. Така традиція існує в районі уже 4-й рік поспіль. Представники із загальноосвітніх шкіл, дошкільних установ та позашкілля району: вчителі, вихователі, працівники освітніх закладів, директори, завідувачі дитячих садочків в останній вересневий день відвідали західну культурну столицю нашої країни.

Поїздка пройшла на одному подиху. Освітяни спостерігали осінні різнобарвні краєвиди Вінницької, Хмельницької, Тернопільської та Львівської областей.

Ніхто не нудьгував під час подорожі. Години за годинами летіли на крилах конкурсів, пісень та розповідей про свої успіхи, сімейні та педагогічні знахідки.

Львів – місто легенд, соборів, стародавніх будівель, пам’ятників, кав’ярень, та творчих інтелігентних людей. Зустріч з цим містом стала сучасною легендою для освіти.

Личаківське кладовище – це сумна, але і високохудожня пам’ятка мистецтва західної європейської та слов’янських культур. Цвіт Галичини покоїться під тими столітніми плитами: Соломії Крушельницької, Івана Франка, Ігоря Івасюка та видатних львівських діячів минулого і сьогодення. Віддавши шану померлим хвилиною мовчання, екскурсанти спостерігали витвори української скульптури. Так почалося знайомство з історією Львова.

А також у місті є єдиний музей пивоваріння на Україні, який відвідали тиврівчани. Хто не чув та не смакував Львівського пива! Не дивно, що у Львові в жовтні 2005 року був відкритий музей на території Львівської пивоварні – найстарішої в Україні, яка працює з 1715 року до сьогодні. Експозиції пляшок, старої дерев’яної тари, технічне старовинне обладнання, підвал у монастирі та дегустаційна зали – це музей, який складає 600 квадратних метрів та розміщений у імітованому підвальному приміщенні.

Збагатившись знаннями про історичних осіб, легенди, традиції львівського пива, освітяни відвідали Львівський національний академічний театр опери та балету імені С.Крушельницької, де послухали та переглянули постановку «Орфей та Евридіка». Театр з 2005 року має статус Національного, не можна не оминути його ходи в ногу з технічним прогресом. На електронному табло над сценою висвітлювався переклад опери, тому що будь-яка вистава виконується мовою оригіналу. Усіх вразило талановите виконання арій оперними співаками, віртуозний балет. В цей вечір вшановували художника театру Тадея Ризника та презентували його художній талант декоратора сцени.

Було відвідано найдавніший та найкращий у Західній Україні греко-католицький собор Святого Юри. Ця будівля вражає багатством скульптур та злетом людського творчого таланту у стилі барокко.

Екскурсія центром Львова по старим вуличкам між будинками, де в кожному вікні живе своя історія, збагатила знання тиврівчан про давню історію Західної України. Були відвідані також замки Львівщини, де живе пам’ять про звитягу та волелюбність українського народу.

Пам’ятник Лева – охоронця залишився в далині… Освітяни будуть на уроках, заняттях згадувати цю поїздку і розповідати та показувати фотографії про Львів своїм учням, вихованцям, родичам, колегам.

Будуть лунати в колективах слова вдячності начальнику відділу освіти О.Ф.Помацькому та Подзігуну М.С. – голові профспілки освітян району, які були організаторами та учасниками поїздки-поздоровлення до Дня працівника освіти.

Методист відділу освіти,

Грицишина Н.С.