Візит Міністра освіти і науки України Д.В.Табачника на Тиврівщину

31 липня 2013 року відбувся звіт голови районної державної адміністрації В.В.Муляра за І  півріччя 2013 року про виконання доручення голови обласної державної адміністрації від 04.02.2013 року № 01-1-14/692 щодо соціально – економічного розвитку району за І півріччя  2013 року за участю Міністра освіти і науки України Д.В.Табачника, голови обласної державної адміністрації І.М.Мовчана, його заступників, першого заступника голови обласної Ради І.М.Кревського, Вінницького міського голови В.Б.Гройсмана, керівників обласних департаментів, керівників відділів та служб, підприємств, установ, організацій району, голів територіальних громад, представників громадськості.

Міністр освіти і науки України Д.В.Табачник високо оцінив роботу, яка проводиться в районі, в тому числі щодо підтримки освітянської галузі, створення належних умов для навчання та розвитку творчих здібностей учнів. Зазначив, що до початку нового навчального року на Вінниччину планується поставити 49 шкільних автобусів, 2 з яких буде надано для підвезення учнів до шкіл району, а учні 2-х та 5-х класів будуть 100% забезпечені новими підручниками. Також планується прорив в комп’ютеризацію – всі школи будуть підключені до швидкісного Інтернету.

Дмитро Володимирович поділився своїми враженнями від реалізації нового управлінського формату. Він проголосив: «Як добре, що на Вінниччині є життя, яке не обмежується Печерськими пагорбами, не блюзнірське, не вигадане, коли один одному вигадує проблеми, а справжнє. У вас живе життя, адже ви разом вирішуєте проблеми, від яких залежить добробут громади».

Голова районної державної адміністрації В.В.Муляр, інформуючи про здобутки району за І півріччя, відзначив позитивну динаміку розвитку освітянської галузі, яка успішно прогресує.

В районі повноцінно функціонують 24 дошкільні навчальні заклади, в яких організовано роботу 54 вікових груп і виховується 1395 дітей, що складає 93% дітей віком від 3 до 6 років.

Збільшення відсотку охоплення дітей дошкільними навчальними закладами відбулося за рахунок відкриття за останні 2 роки 6-ти додаткових груп та 5-ох дошкільних навчальних закладів у сільській місцевості.

Мережа навчальних закладів району збалансована відповідно до реальних умов, потреб і можливостей територіальних громад, інтересів батьків та демографічної ситуації і задовольняє освітні потреби учасників навчально – виховного процесу. Сформовано 4 освітні округи, визначено опорні школи району.

Свідченням правильності кроків вже сьогодні є той факт, що за результатами 2012 – 2013 навчального року 2650 учнів або 62% від загальної кількості мають високий та достатній рівень навчальних досягнень. Це найкращий показник за останні десять років.

40 учнів з цьогорічних випускних класів нагороджені золотою та срібною медалями, 37 учнів отримали свідоцтво з відзнакою.

У ході підготовки до осінньо – зимового періоду активно проводиться робота щодо впровадження енергозберігаючих технологій в закладах освіти:

  • замінено 138 віконних блоків на енергозберігаючі в 5 ДНЗ на загальну суму 216 тис.грн.
  • замінено твердопаливні котли на енергозберігаючі в загальноосвітній школі-інтернат І-ІІІ ступенів смт.Сутиски, альтернативній середній загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 1 м.Гнівань, загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 3 м.Гнівань на загальну суму 279 тис.грн.
  • замінено двері в класних кімнатах та навчальних кабінетах у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів с.Ворошилівка, вартість робіт складає 109 тис.грн.
  • оформлено 5 сучасних кабінетів інноваційних технологій (загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 м.Гнівань, альтернативна середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 м.Гнівань, загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів смт.Тиврів, загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів смт.Сутиски) на суму 55 тис.грн.

Не залишено поза увагою питання покращення умов навчання. В ході підготовки до нового навчального року придбано шкільні меблі у:

  • загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №2 м.Гнівань
  • альтернативну середню загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №1 м.Гнівань
  • загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів смт.Сутиски
  • загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів с.Селище
  • загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів с.Ворошилівка
  • загальноосвітню школу І-ІІ ступенів с.Яришівка
  • загальноосвітню школу І-ІІ ступенів с.Василівка.

На що витрачено 150 тис.грн. коштів районного бюджету та спонсорської допомоги.

Крім того, завершуються роботи щодо:

  • заміни вікон на енергозберігаючі в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів смт.Сутиски, Краснянській середній загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, Тростянецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. Вартість робіт 400 тис.грн.
  • заміни котлів на енергозберігаючі в загальноосвітній школі І-ІІ ступенів с.Велика Вулига та в загальноосвітній школі І-ІІ ступенів с.Рахни – Польові на суму 210 тис.грн.
  • капітального ремонту даху загальноосвітньої школі І-ІІ ступенів с.Уяринці (230 тис.грн.)
  • капітального ремонту спортивних залів в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 м.Гнівань та в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів смт.Сутиски, загальною вартістю робіт 479 тис.грн.

У звітному періоді облаштовано 12 внутрішніх санвузлів у 8 школах району. Роботи проводилися як за бюджетні кошти, так і за активної підтримки спонсорів. Загальна вартість виконаних робіт становить 344 тис.грн., з них 289 тис.грн. – бюджетні.

Першого вересня всі школи району матимуть сучасні санітарно – гігієнічні умови.

Завершується капітальний ремонт приміщення їдальні та харчоблоку загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів смт.Тиврів. Вартість виконаних робіт складає 298 тис.грн., з них 51 тис.грн. – позабюджетні.

За рахунок коштів інвесторів та благодійної допомоги підведено проточну воду до загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів с.Велика Вулига, до загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів с.Рахни – Польові, до загальноосвітньої школи І ступеня с.Довгополівка. Загальна вартість робіт складає 33 тис.грн.

Для шкільних їдалень придбано 4 холодильники, 6 електроплит.

Районна влада на особливому контролі тримає питання якості харчування дітей. За два останніх роки вартість шкільного обіду зросла вдвічі.

Для здешевлення харчування забезпечено активну співпрацю із сільгоспвиробниками, на пришкільних ділянках у поточному році вирощується овочева продукція на площі 3,5 га.

На зміцнення матеріально – технічної бази навчальних закладів району протягом І півріччя 2013 року використано 2 млн. 900 тис. грн, в т.ч. 1,2 млн.грн. бюджетних коштів та 1,7 млн.грн. благодійних та спонсорських коштів.

Вчасно і без затримки вчителям району виплачується заробітна плата, в повному обсязі здійснюються всі передбачені надбавки і доплати.

На оздоровчу і відпускну компанію вчителям вчасно виплачено 8 млн.грн.

Для освіти Тиврівщини зустріч з Міністром освіти і науки України Д.В.Табачником – це історична мить. На згадку про цю незабутню подію начальник відділу освіти Тиврівської районної державної адміністрації  О.Ф.Помацький подарував Дмитру Володимировичу книгу «Тиврівщина. Краєзнавчі нариси», яка видана авторським колективом вчителів історії шкіл району до 22-ї річниці незалежності України, запевнивши головного освітянина держави, що і в майбутньому освітня галузь буде пріоритетною на Тиврівщині.