НАВЧАННЯ З КВАЛІФІКОВАНОЇ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ
Події останніх років показали, що навички надання першої медичної допомоги повинен знати кожен громадянин України.
Працівники Товариства Червоного Хреста України завжди допомагають державі у наданні медичної і гуманітарної допомоги під час збройних конфліктів та в мирний час, беруть участь у наданні міжнародної допомоги у разі катастроф і надзвичайних ситуацій, забезпечують медико-соціальну допомогу найменш соціально захищеним верствам населення.
У рамках «Тижня безпеки життєдіяльності у загальноосвітніх закладах» та Дня Охорони праці 26 квітня в смт.Тиврів у відділі освіти за ініціативи працівників районного методичного кабінету пройшло навчання з надання першої долікарської допомоги для освітян.
На районний семінар вчителів основ здоров’я та медичних сестер були запрошені представники Товариства Червоного Хреста: Долюк Л.Я.- голова Тиврівської районної організації Товариства Червоного Хреста, Марценюк Ю.В.- тренер Вінницької обласної організації Товариства Червоного Хреста.
Більшість вчителів та медичних сестер загальноосвітніх шкіл володіють теоретичними знаннями про долікарськю допомогу, тому що вивчали ці питання у професійних вузах, та виявилося, що багато принципів надання першої домедичної допомоги вже змінилися. Як пояснив тренер Марценюк Юрій, що медицина не стоїть на місці і потрібно весь час навчатися.
Програма тренінгу була націлена на тих, хто бажає систематизувати знання, набути нових навичок, та за напрямком своєї діяльності повинен вміти надавати таку допомогу.
Учасники районного семінару - тренінгу отримали нові знання та вдосконалили навички надання першої допомоги потерпілим. Під час навчань усі вчителі та медичні сестри загальноосвітніх шкіл району вчилися оцінювати стан потерпілого, проводити реанімаційні заходи, готувати потерпілого до евакуації. Окрема увага приділялася безпеці як потерпілого, так і рятувальника під час виявлення непритомної особи, допомоги при кровотечах, опіках, обмороженні, утопленні, уражені струмом. Окрім теоретичної лекції, багато часу було приділено практичним заняттям – кожен побував в ролі як рятувальника, так і потерпілого. Тренінг проходив з використанням тренажерів для відпрацювання техніки серцево-легеневої реанімації «Фантом-П» та муляжів допоміжних засобів.
Актуальність проведення подібних семінарів-тренувань зумовлена тим, що педагоги будуть навчати учнів сучасним методикам самозахисту та діям у екстримальних ситуаціях.