Місячник цивільного захисту

На виконання розпорядження голови Вінницької ОДА від 28.05.2015 р. №333 «Про затвердження Плану основних заходів Цивільного захисту області на 2015 рік », відповідно до  плану роботи Департаменту цивільного захисту Вінницької облдержадміністрації, листа Департаменту освіти та науки від 23.09.2015 року № 34-3-02/4356, наказу відділу освіти від 07.09.2015 року № 260 з 17 вересня по 17 жовтня 2015 року проходив місячник цивільного захисту в 32 школах, 25 дошкільних та 3 позашкільних закладах району, з метою роз’яснення державної політики, спрямованої на забезпечення безпеки та захисту населення і територій, матеріальних і культурних цінностей та довкілля від негативних наслідків надзвичайних ситуацій, їх попередження, навчання учнів поводженню в екстремальних умовах.

Основною метою та завданнями «Місячника цивільного захисту» були:

- проведення різних форм просвітницько-профілактичної роботи серед учасників навчально-виховного процесу;

-   роз’яснення основних понять про надзвичайні ситуації, оповіщення про надзвичайну ситуацію; дій при попереджувальному сигналі «Увага всім!» та мовному повідомленні;

- вдосконалення учнями та персоналом навчальних закладів теоретичних знань і практичних навичок щодо дій в умовах екстремальних ситуацій;

-  формування і розвиток в учнів, працівників високих морально-психологічних якостей; розуміння цінності власного життя та здоров’я, основ здорового способу життя;

-  різні форми роботи спрямовані на виконання законодавчих актів з безпеки життєдіяльності та цивільного захисту.

Для проведення «Місячника ЦЗ» залучались:

-       керівний, педагогічний склад та технічний персонал освітніх установ району;

-       особовий склад невоєнізованих формувань цивільного захисту;

-       учні 1 - 11 - х класів шкіл району, вихованці ДНЗ.

     Основні зусилля у розв’язанні питань стану цивільного захисту спрямовані на організацію навчання вихованців та учнів, постійного особового складу згідно з чинними програмами проведення спеціальних тренувань, навчання учнів 1-11-х класів за програмою з «Основ здоровя» для загальноосвітніх закладів України, відповідно до  програми предмету «Захист Вітчизни», а також на створення умов надійного захисту учасників навчально-виховного процесу в надзвичайних ситуаціях і забезпечення спроможності діяти у разі їх виникнення.

В навчальних закладах району в рамках «Місячника цивільного захисту» проведено наступні заходи:

-  написано накази по навчальному закладу про проведення та підсумки «Місячника ЦЗ»;

-  проведено інструктажі з правил безпечного поводження під час надзвичайних ситуацій;

-  організовано тематичні виставки у бібліотеках, відведених спеціально місцях;

-  проведено загальношкільні лінійки;

- проведено тематичні уроки, бесіди, години спілкування в 1-11 класах  вчителями основ здоров’я, класними керівниками з охорони здоров'я, життя дітей та з питань техніки безпеки;

-  проведено конкурси малюнків;

-  проведено загальношкільні конкурси  стіннівок, малюнків, виставки дитячих робіт з висвітлення знань із основ безпеки життєдіяльності;

-  проведено виховні турніри, ігри;

-  поновлено інформаційні стенди;

-  проведено тренувальні дії під час виникнення надзвичайних ситуацій;

-  написано диктанти на відповідні теми;

-  випущено стінні газети;

-  організовано зустрічі з працівниками пожежної служби;

-  створено  і продемонстровано презентації;

-  керівниками навчальних закладів проведено інструктажі з працівниками закладів;

-  створено  і продемонстровано презентації на теми безпечного поводження в надзвичайних ситуаціях.

Готувались загальноосвітніми школами відповідні матеріали для участі в районному огляді-конкурсі на кращу навчально-матеріальну базу цивільного захисту. За результатами районного етапу перемогу у 2015-2016 навчальному році отримала НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія № 2» м.Гнівань, матеріали (накази, фотоматеріали, відеоматеріали) були оформлені у папку та надані до 4 жовтня на обласний етап, де ввійшли у шестірку найкращих освітянських закладів (лист Департаменту ЦЗ ОДА від 13.11.2015 р.№ 02-4-1-1391).

В ході місячника відбулось відпрацювання  працівниками, учнями і вихованцями навичок  захисту від зброї масового ураження, небезпечних наслідків аварій,  сильнодіючих отруйних речовин, формування та розвитку у дітей високих морально – психологічних якостей: відваги, мужності, підтримки, ініціативи, спритності. До проведення додаткового практичного тренування в межах «Місячника цивільного захисту» залучалися учні, педагоги та працівники навчальних установ, батьки учнів, працівники рятувальної служби Тиврівського районного сектору ГУ ДСНС України у Вінницькій області, лікарі.

Так працівниками Тиврівського районного сектору ГУ ДСНС України у Вінницькій області в жовтні місяці було проведено перевірку у навчальних закладах смт.Сутиски (ЗОШ І-ІІІ ст. смт.Сутиски, ЗОШ-інтернат І-ІІІ ст. смт.Сутиски, ДНЗ смт.Сутиски) з питань пожежної безпеки та надзвичайних ситуацій. Високо було дано оцінку діям працівників та учнів, вихованців освітніх установ та на базі опорної школи з питань цивільного захисту в ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Сутиски 13.10.2015 року було проведено об’єктове тренування з імітацією пожежі у школі та рятуванням постраждалих учнів під час пожежі. Працівники пожежної служби демонстрували різне приладдя пожежогасіння та  пожежно-рятувальну машину для учнів школи.

В загальноосвітніх школах функціонують 3 кабінети «Захисту Вітчизни», 15 кабінетів «Основ здоров’я» та 18 куточків безпеки життєдіяльності. Завершено  роботу по створенню в 61 навчальному закладі (ЗНЗ, ПНЗ, ДНЗ) «Інформаційно-довідкових куточків з цивільного захисту».

Навчальні заклади району проводять  роботу по розчищенню підвальних приміщень, де вони наявні, та уклали за потребою домовленості з начальниками цивільного захисту населених пунктів щодо місць евакуації учнів під час надзвичайної ситуації.

На  належному рівні пройшов «Місячник цивільного захисту» в навчально-виховних закладах:

- в загальноосвітніх школах: ЗОШ І-ІІ ст. с.Дзвониха, ЗОШ І-ІІІ ст. с.Селище,ЗОШ І-ІІ ст.с.Бушинка,ЗОШ І-ІІІ ст. №3 м.Гнівань, ЗОШ І-ІІІ ст. с.Строїнці, ЗОШ І-ІІ ст.с.Жахнівка,ЗОШ І-ІІ ст.с.Уяринці, ЗОШ І-ІІ ст. с.Шершні, ЗОШ І-ІІ ст.с.Велика Вулига, НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія №2» м.Гнівань, ЗОШ –інтернаті І-ІІІ ст.смт.Сутиски, НВК «ЗОШ І ст.- ДНЗ» с.Маянів, альтернативній СЗШ І-ІІІ ст. №1 ім.А.С.Макаренка розвитку здібностей дитини, ЗОШ І ст.с.Довгополівка;

- в дошкільних навчальних закладах: Ворошилівському ДНЗ, Слідянському ДНЗ, Пилявському ДНЗ, Гніванському ДНЗ №3, Гніванському ДНЗ №4, Тиврівському ДНЗ, Черемошненському ДНЗ, ДНЗ с.Довгополівка, Великовулизькому ДНЗ, Тростянецькому ДНЗ, Селищенському ДНЗ, Яришівському ДНЗ.

Про проведені заходи місячника цивільного захисту засвідчують звіти керівників навчальних закладів. а висвітлено матеріали (інформація та світлини) лиш на веб-сторінці ЗОШ І-ІІІ ст. с.Селище.

Проведення в освітніх установах «Місячника цивільного захисту» сприяло удосконаленню педагогічними колективами та учнями, вихованцями теоретичних знань і практичних навичок щодо дій в умовах надзвичайних ситуацій, навченості надання першої медичної допомоги потерпілим в разі потреби, готовності учнів, працівників освітніх установ діяти за сигналами оповіщення цивільного захисту, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту, пропаганді здорового способу життя дітей і юнацтва.